Ve jménu krve: Čeká nás pěkně ostrá podívaná

blood-father-imagen-6Org. Blood Father, nový akční thriller z dílny režiséra Jean-Françoise Richeta, se řítí do našich kin. Pokud čekáte od filmu složité rodinné vztahy s kořeněnou příchutí krve a akce, je pro vás Ve jménu krve to pravé. Novotina podle předlohy a scénáře spisovatele Petera Craiga vám totiž od 15. září bude servírovat tohle všechno a také pořádnou dávku nelítostných zabijáků, nabitých zbraní, ostrých slov a vyražených zubů.

 

Mladistvá Lydia se po nespravedlivém nařčení, že okradla drogový kartel o velké množství peněz, vydává na útěk. Její jedinou šancí na záchranu je vyhledat svého otce Johna Linka, bývalého trestance a člena motorkářského gangu, se kterým má spíš chatrný vztah. I přesto na něj na pomyslné kostce osudu padne volba čelit hněvu drogových dealerů a je odhodlán ochránit svou holčičku za každou cenu. Spolu se vydávají cestou soukromé války proti ostříleným zabijákům a před otcem s víc než temnou minulostí stane nejtěžší výzva jeho života – udělat pro jednou správnou věc…

 

Šablona je klasická. Vezměte postaršího herce, přidejte tetování, temnou minulost, která mu teď umožňuje bez 15826328-850340mrknutí oka páchat enormní násilí, a nechte ho jít do světa konat spravedlnost.

Shodný koncept výborně zafungoval už v krimi thrilleru 96 hodin s Liamem Neesonem, jen s tím rozdílem, že zatímco Neeson padouchy honil, naše dvojice především prchá. Také podobné prostředí by se dalo lehce najít i v jiných populárních filmech. Auta, zbraně a pouštní krajina, pro jejíž záběry si filmaři dojeli až do Nového Mexika, se objevily například v nedávném trháku Mad Max: Zběsilá cesta. Richetův snímek se ale naštěstí vyvaroval kontroverzních kostýmů a předimenzovaných efektů, což o to víc nahrává tvrdému, špinavému a surovému vzezření celého thrilleru a dokazuje, že i ohraný nápad může přijít se vší parádou.

KOUKNI SE  Trailer: Space Force od tvůrců Kanclu je nejočekávanější sitcom roku

 

mel-gibson-blood-fatherNejvětší význam mají postavy. Celoživotní zoufalec John Link, kterého ztvárňuje zkušený Mel Gibson, si už zažil své. Jako bývalý trestanec, člen gangu, alkoholik a narkoman padl až na dno, ze kterého se odpíchl teprve nedávno. Teď je prvním rokem na svobodě, druhým střízlivý, pracuje jako tatér v provizorním tetovacím studiu uprostřed pouště a snaží se vést klidný život. Vše se bohužel obrací, když po několika letech odloučení přijíždí jeho vzpurná, problémová dcera a svým malérem pořádně zamíchá karty.

Už při pohledu na filmovou ukázku a propagační fotky je jasné, že byl Mel Gibson výtečnou volbou. Tohohle modrookého sympaťáka jsme dosud mohli vidět v mnoha rolích, od arogantního telepata v komedii Po čem ženy touží po urousaného bojovníka za svobodu v dramatu Statečné srdce. V tomto případě na hlavním postu nahradil původně očekávaného svalovce Sylvestera Stallona, a po „chameleonsku“ se proměnil v prošedivělého, vousatého a otrhaného ex-trestance. Je to totiž právě drsný vzhled a povaha, proč Link dostal za úkol předat hlavní myšlenky filmu – tématiku boje o přežití, odpuštění a sebeobětování, tedy pojmy, které ve světě materiálních hodnot už málem blood-fatherztratily smysl. A díky jeho představiteli a ostatním členům hereckého ansámblu můžeme věřit, že tahle po zuby ozbrojená spodina společnosti předvede to nejlepší, co umí.

 

Obsazení jasně dominuje Mel Gibson jako John Link. V dalších rolích potom uvidíme Erin Moriarty (Tohle je náš svět) v roli Lydie, Diega Lunu (Frida) jako Jonaha, Williama H. Macyho (Shameless) jako záporáka Kirbyho Curtise, Elisabeth Röhm (Slečna na hlídání), představitelku Ursuly, Richarda Cabrala (Patrola) v roli Jokera, Daniela Moncadu jako Choopa, Dale Dickey v roli Cherise, Thomase Manu jako Jasona, Ryana Dorseyho v roli Shemrocka a další.

KOUKNI SE  Trailer: Tom Hardy jako šéf mafie ve filmu Capone

 

Jitka Vorálková

 

zdroje: www.imdb.com, www.thewrap.com, www.slashfilm.com, www.cinemablend.com, www.hollywoodreporter.com, www.collider.com

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

12 + sixteen =