Ve Far Cry 5 najdeme mimozemskou zbraň i narážky na Donalda Trumpa

Far Cry 5 byla od Ubisoftu zásahem do černého. Statisíce hráčů se vydaly do americké Montany střílet fanatické kultisty, nebo se po panenských lesích jen tak honit s medvědy a vlky. A čím víc hráčů hraje, tím víc objevují easter eggů, tedy skrytých vývojářských vtípků. O některých dosud nalezených pojednává dnešní článek.

Narážky na předchozí díly

Samotné téma samo o sobě jsou easter eggy narážející na ostatní díly ze série Far Cry. Najdeme tu dokonce i Vaase, hlavního záporáka z Far Cry 3. Respektive jeho figurku v havajském stylu a nutno dodat, že Vaasovi sukně a banjo docela sluší. Na Far Cry Primal zase odkazují jeskynní malby v lokaci Frobisher’s Cave poblíž Holland Valley. I Far Cry 3: Blood Dragon je ve Far Cry 5 zmíněn – režisér Guy Marvel tu natáčí právě takový film a váže se k němu i jeden z vedlejších úkolů. Vývojáři nezapomněli ani na Far Cry 2 a občas tak ve hře najdete knihu s názvem Malárie: Nepříjemná nemoc. Pokud si dobře pamatujete, právě touto nemocí byla nakažená hlavní postava ve druhém díle.

Je vůbec příjemné, že vývojáři Ubisoftu si umí udělat legraci i sami ze sebe. Nejvíc je to znát krátce po začátku hry, kdy máme za úkol vylézt na stožár, ale v polovině nás hra utne, že tohle už dávno není potřeba. To nezní moc vtipně, pokud nevíte, že šplhání na různé stožáry a rozhledny bylo v několika dílech Far Cry do blba se opakující nutnou (a nudnou) činností. Tomu je naštěstí ve Far Cry 5 konec.

To

Kdo četl výborný Kingův horor To nebo viděl nedávno natočený stejnojmenný film, bude nejspíš souhlasit s tím, že neexistuje nic děsivějšího než balónek vznášející se poblíž otvoru do kanálu. Právě v kanalizaci se totiž usídlil děsivý klaun-démon Pennywise, který měl zálibu v pojídání dětí. Balónek u vstupu do kanálu ve Far Cry 5 si nelze vysvětlit jinak, než jako odkaz právě na To. Zásluhy za objevení patří uživateli Redditu TassadarHD. Vešli byste dovnitř?

Skrytý konec

Podobně jako Far Cry 4 i Far Cry 5 má skrytý konec a hru lze teoreticky dohrát během pouhých 10 minut, a to bez jediné smrti! Stačí jen hned na začátku odmítnout zatknout hlavního záporáka otce Josepha, vůdce fanatické sekty Eden’s Gate. Pokud prostě necháte hru jet dál, aniž byste stiskli tlačítko pro zatčení, policejní doprovod odkráčí se slovy, že tohle nemá cenu – a když člověk kouká na ty desítky ozbrojených Seedových stoupenců v okolí, jeví se to jako nanejvýš rozumný nápad. Pak na vás čekají už jen závěrečné titulky.

Donald Trump

Možná jste slyšeli o zámořské aféře o „Pee Tape“ Donalda Trumpa. Mělo jít o nahrávku, která údajně zachycovala nynějšího amerického prezidenta Donalda Trumpa, kterak si od ruské prostitutky objednává určitou praktiku, zahrnující určitou tělní tekutinu zlatavé barvy. V USA to byl docela skandál, takže není divu, že narážka na tuto kauzu se objevila i ve Far Cry 5. Během vedlejší mise nazvané příznačně Patriot Acts (Vlastenecké činy) máme totiž za úkol získat kazetu s blíže nespecifikovanou nahrávkou, která ale prý obsahuje kompromitující materiály, které voliči nesmí vidět. A tyto materiály zahrnují i cosi společného s tekutinami. Narážka je to opět více než jasná.

Mimozemská zbraň

Pokud vás okouzlilo video níže, kde tahle věcička mění lidi na krvavou kaši s konzistencí jahodové marmelády, pak vězte, že se jmenuje magnopulser a skutečně se ve hře nachází. Nejde o žádnou neoficiální modifikaci nebo něco takového. Zásadní otázka samozřejmě zní, jak se k téhle věcičce dostat. Na youtubu je k dispozici hromada návodů, jeden za všechny například zde.

Předchozí článekGalerie: Nové fotky a plakáty k osmé sérii Hry o trůny
Následující článekKnižní nej: Nejlepší detektivní série s neotřelými vyšetřovateli

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

seventeen + 16 =