Váš partner přišel s tím, že je bisexuální. Co s tím?

Žila jste s mužem několik let, možná i déle, dokonce s ním máte děti. Teď přišel s tím, že je bisexuální a že se mu líbí i muži. Přijdete o něj? Co s tím?

Pokud bude chtít aplikovat svou orientaci v praxi, těžko se budete moct vrátit k monogamnímu vztahu. Pokud odmítnete eperimentovat s polygamií, přijdete o něj. Pokud se rozhodnete eperimentovat, nemusíte od sebe odcházet.

Nechci podporovat žádné stereotypy, proto je třeba říct – ne všichni partneři, kteří se přiznali k bi, chtějí začít souložit s jinými muži. Pokud ale partner přijde s tímto oznámením, pravděpodobně chce svou bi orientaci praktikovat.

Vy dva si musíte dát vzájemně prostor – skutečný prostor – abyste zjistili, co oba skutečně chcete. Vaše touha vrátit se k „normálu“ a manželův pocit viny, že rozvrátí váš vztah, vás oba brzdí v tom, co skutečně chcete.

Odhoďte ze sebe vzájemný tlak na okamžité řešení, přerušte na tři měsíce komunikaci a prozkoumejte v sobě, zda je pro vás monogamie nebo nemonogamie to pravé – ideálně s pomocí terapeuta.

Pokud se rozhodnete, že chcete monogamii, doporučil bych vám, abyste přikročili v rozchodu – „vědomém rozchodu“. Stále ho můžete milovat a podporovat na jeho cestě za sexualitou, ale budete to dělat zpovzdálí, jako přítelkyně, a ne jako jeho partnerka. A vy si budete moci najít partnera, který vás bude bezpodmínečně milovat a také bude chtít monogamii.

KOUKNI SE  Jak si udělat doma romantický večer

Pokud se oba vrátíte s odhodláním pokračovat ve vašem vztahu, nezapomeňte, že otevřený vztah není volný a budete si muset stanovit určitá základní pravidla. Zde je několik otázek, které si můžete navzájem položit:

Jak se cítíme, když víme o jiném poměru toho druhého?
Měli bychom povinně používat kondomy?
Můžeme si naplánovat rande jen pro nás dva?
Existuje potenciál pro společné hrátky s partnery?
Jsou povoleny přespávačky?
Můžeme si domů přivést druhého partnera?
Jsou některé sexuální akty nepřípustné?
Jak nejlépe komunikovat o žárlivosti?

Připravte se na to, že upgrade vašeho vztahu bude „emočně nesmírně těžký“. Budete žárlit. Budete plakat. Oba budete dělat chyby. Bude to vyžadovat neustálou komunikaci a neexistuje žádná záruka, že to bude dlouhodobě fungovat. Ale pokud jste oba pro, myslím tím opravdu pro, můžete to rozhodně zkusit.

Pokud ne, rozejděte se. Neexistuje žádná „správná“ odpověď, ale budete si muset vybrat jednu z těchto dvou možností poté, co si navzájem dáte prostor. Jinak zůstanete v tomto neuspokojivém limbu navždy.

Charlie Brown

Předchozí článekRecenze: Ona aneb Na velikosti záleží
Následující článekPrvní sexuální scéna z epizody Hry o trůny – Rod draka. Co nám naznačuje?

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two + 12 =