Společnost Valve vstoupilo na herní trh se svým novým handheldem Steam Deck. Ten umožní zahrát si hry z vaší knihovny na Steamu přímo na cestách.

Dlouhou dobu se spekulovalo, že by Valve mohlo přijít se svou vlastní konzolí. Nakonec jsme se dočkali handheldu Steam Deck. Ten umožní zahrát si jakoukoliv hru z široké nabídky kdekoliv na cestách. Handheld disponuje 7 palcovým LCD displejem s rozlišením 1280×720 a 60Hz. V útrobách se nachází procesor AMD Zen 2 a grafická karta RDNA, která rovněž pochází z dílen AMD. Co se týče ovládání, k dispozici jsou dva joysticky, tlačítka po na obou stranách a k dispozici jsou rovněž dva trackpady, které by měly nahradit myš.

Uvnitř stroje poběží SteamOS. Uživatel tedy bude mít k dispozici, kromě vlastní knihovny, i všechny ostatní funkce PC verze. Tedy chat, cloudové úložiště nebo třeba achievementy. Proslýchá se, že SteamOS jde kompletně vymazat a nahradit operačním systémem Windows, tím pádem by z handheldu vzniknul jakýsi mini počítač. Cena Steam Deck startuje na 419 euro za verzi s 64GB úložištěm. Na naše je to asi 11 tisíc korun. Verze s 256GB vyjde na 549 euro a 512GB dokonce za 679 euro, což je necelých 18 tisíc. Cenovky nejsou zrovna malé, ale možnost zahrát si ty největší tituly, bez větších omezení, přímo na cestách, to už za to stojí.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

Martin Kudělka

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nine − six =