Váhové nesrovnalosti ve světě animovaných postav

Chyby ve filmech a seriálech jsou kapitolou samy o sobě a jejich kompletní vydání by vyšlo na několik stovek knih. V tomto článku jsem se zaměřil na nesrovnalosti ve světě animovaných postav. Konkrétně na nelogické hmotnosti lidských postav a nejrůznějších bytostí ze známých animovaných seriálů.

Onix – Pokémon

Nekonečný animovaný seriál určitě nemusím dlouze představovat. Koneckonců nové díly stále vznikají. Stejně jako noví Pokémoni. Jenže ani tak věhlasnému seriálu se logické chyby nevyhnuly. Příkladem je Onix – Pokémon kamenného typu – dlouhý 8,5 metrů. V podstatě jde o obrovského kamenného hada. Viz obrázek níže. Přesto jeho váha činí 210 kilogramů. To je na takovou hroudu oživlého kamení dost málo. Chápu, že všichni Pokémoni jsou pouze animované postavičky, ale nějaká ta logičnost v základních faktech by neměla chybět.

Tsunade Senju – Naruto

Jeden z nejsledovanějších japonských animovaných seriálů posledních let je bezesporu Naruto. Také u nás si během let vybudoval seriál slušnou fanouškovskou základnu. Velká váhová nesrovnalost se týká Tsunade Senju. Tsunade je ženou, která na svůj věk vypadá velmi dobře. V padesáti je stále v plné kondici. Svalnaté tělo je obdařené vyvinutým poprsím. Fakt, že se drží fit nezmění skutečnost, že tvůrci ji přisoudili nereálnou váhu. Necelých 50 kilogramů je vážně málo. Asi zapomněli, že animované postavy jsou také z masa a kostí.

Goku – Dragon Ball Z

Druhý japonsky laděný animovaný seriál Dragon Ball Z byl pro změnu hitem na konci tisíciletí. Začal se vysílat v 1989 a skončil v roce 1995. K nám pochopitelně dorazil později. Na rozdíl od jiných ale dorazil. Mužská postava Goku, jedna z nejdůležitějších postav celého Dragon Ball univerza, patří k mistrům ve svém oboru. Díky brutálnímu tréninku se stal znalcem mnoha bojových umění. Díky tomu mu na rukou vyrostly svaly o velikosti malých melounů. Je udivující, že přes svou muskulaturu váží pouhých 62 kg. Je svalnatější a vyšší. Přesto váží méně než skutečný mistr bojových umění Bruce Lee.

KOUKNI SE  Nedávno vydaný eFootball vypadá tragicky

Wailord – Pokémon

Wailord patří mezi takzvané Pokémony třetí generace. První generací se rozumí úplně prvních sto padesát Pokémonů, kteří spatřili světlo světa. Později přibyla stovka nových. Neboli druhá generace a Wailord zapadá do další stovky Pokémonů, které tvůrci vytvořili. Velryby disponují obrovskou hmotností a ještě většími rozměry. O tom není sporu, až na pár výjimek. Pokémon Wailord je ve své podstatě velryba seriálového univerza. Zatímco reálné velryby váží od 1 do 181 tun, Wailord se svou 14 metrů dlouhou kostrou váží absurdních 398 kg. Pokud by šlo o malou kreslenou velrybu, tak proč ne. Ale v případě Wailorda se tvůrci seriálu těžce netrefili.

Decim – Přehlídka smrti

Jeden z novějších japonských seriálů, který je zároveň v českých luzích a hájích málo známý, trpí také jednou nepřesností. Přehlídka smrti (Death Parade), animovaný mysteriózní seriál obsahuje nejednu podivnost. Jednou z nich je manekýn mužské postavy. Pojmenovaný Decim a přivedený k životu. Zatímco jiné postavy trpí nedostatkem hmotnosti, Decim disponuje přebytkem. Umělá postava přivedená k životu zůstává složená z plastové hmoty a jinýc umělých částí. Decim je vyšší než průměrný dospělý. Přesto je blbost, aby vážil tolik, co štíhlý člověk z masa a kostí. Přesně 70 kilogramů.

Gengar – Pokémon

Třetím příkladem Pokémona, který trpí váhovou nesrovnalosti je Gengar. Pokémon může být duch. A tím i Gengar je. To je v pořádku. U Gengara je matoucí jeho hmotnost. Duch jako takový přece nemůže nic vážit. Jde spíše o nehmotnou bytost. Přesto Pokédex (takový interaktivní hlasový průvodce pro trenéry Pokémonů) hlásí, že Gengar váží 40,3 kilogramů. To je zatraceně těžký duch. Ještě podivnější je, že Gengar se vyvinul z Hauntera, který je krapet větší ale jeho hmotnost činí pouze 90,7 gramů. To je ale skok. V evoluci Pokémonů není pro logiku místo.

KOUKNI SE  Filmový Uncharted dostal konečně trailer

Anzu Mazaki – Yu-Gi-Oh!

Animované dívky a ženy jsou ve světě kreslených filmů a seriálů vždy vyobrazované s minimální hmotností, dokonalými ženskými křivkami a perfektně vyvinutými ženskými partiemi. Anzu Mazaki ze seriálu Yu-Gi-Oh! není výjimkou. Anzu je vysoká 164 centimetrů. Taková výška odpovídá klasickému vzrůstu japonského teenagera. Ale její váha je ještě nižší než u člověka o deset centimetrů menšího. Anzu je štíhlá, ale s košíčky velikosti D nemůže vážit 46 kilogramů. Anzu je důkazem nereálných standardů krásy.

 

 

 

Ondřej Blahut

 

 

 

www.ranker.com, www.imdb.com

 

 

 

Předchozí článekNejlepší filmy s olympijskou tématikou
Následující článekRecenze: Poslední dívka nenaplňuje očekávání

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

one × 1 =