V hlavní roli Smrtky

Od minulého týdne na vás v každém správném knihkupectví číhá Smrtka. Neal Shusterman, autor knihy Bez šance, je totiž zpátky. Tentokrát si na nás pěkně nabrousil kosu a přišel s příběhem, který je znepokojivý až do morku kostí. Jeho příběh je fascinující. Jestliže se smrtek v černém hávu nebojíte,  máme pro vás tipy na další knihy, ve kterých jsou smrtky v hlavní roli.

 

3Smrtka (Neal Shusterman)


V budoucnosti lidstvo zvítězilo nad stářím, nemocemi a dokonce i nad smrtí. Přirozená smrt již neexistuje. Máte před sebou stovky let spokojeného života. Pokud ovšem nepotkáte Smrtku. Aby nedošlo k přelidnění, je nutné zabíjet. Právě proto tu jsou Smrtky, jejichž posláním je brát lidské životy. Vybírají si náhodně. Kosí  bez milosti. Rozhodují o životě a smrti. 

Dva mladí lidé, Citra a Rowan, jsou vybráni, aby se stali učedníky tohoto řemesla. Ani jeden z nich netouží zabíjet. Musejí si však osvojit umění zabíjet. Jenže brzy se ukáže, že Smrtkou se stane pouze jeden z nich. Druhého ovšem šťastný návrat k všednímu životu nečeká. Vítěz totiž musí pokosit poraženého.

Smrtka je jednoduše pořádně ostrý příběh o zabíjení, dobru, zlu a lidskosti. Jejím hlavním nápadem je myšlenka – co kdyby Smrtky jejich poslání začalo bavit? Rozhodně jde o originální až lehce kontroverzní příběh, který ve vás vyvolá spoustu myšlenek. Věřte, že je to opravdu napínavé čtení, které nadchne všechny, co mají rádi boj dobra se zlem.

KOUKNI SE  Top 5 knih z nakladatelství Jota aneb Které knihy vám nesmí uniknout

 

2První hrob napravo (Darynda Jones)

Charley Davidson je soukromá detektivka a mimo jiné i Smrtka. Dokáže vidět mrtvé, vstoupit do jejich světa a provází je na cestě k posmrtnému životu. Na kostlivce v černém plášti tentokrát zapomeňte. Charley vás spíše rozseká svými vtipnými hláškami než kosou. Smích ji ovšem přejde, když se zaplete do nejnovějšího případu trojnásobné vraždy a zároveň zjistí, že ji pronásleduje temná bytost mocnější než ona sama. Kdo může být silnější než samotná Smrtka?

První hrob vám ukáže Smrtku z trochu jiného pohledu a navíc patří k nejlepším knihám ze žánru urban fantasy. Příběh je svižný, plný sarkasmu, nebožtíků a rozbouřených hormonů. Plný potenciál ovšem série ukáže až v dalších dílech.

 

1Čarodějka stínů (Kalayna Price)

 

Alex Craftová by si mohla se smrtkou Charley podat ruce. Alex je stínová čarodějka. Dokáže probouzet stíny mrtvých. A jelikož není nic jednoduššího, než se zeptat nebožtíka kdo ho zabil, je zároveň i soukromá detektivka. Její nejnovější případ je ale nebezpečnější než ty předchozí. Někdo se ji pokusí zabít. Život jí zachrání tajemný Death, sběratel duší, sama Smrt. A když vám samotná Smrt zachrání život, víte, že váš čeká opravdu špatný den…

Čarodějka stínů je další knihou ze žánru urban fantasy a smrt tu má podobu fešáka Deatha. Spolu s hlavní hrdinkou Alex se tak budete brodit po kolena v magii, světem mrtvých a k tomu jedním očkem pokukovat po sběrateli duší Deathovi. Není snad potřeba dodávat, že je vhodné si u toho chránit vlastní duši, protože při vztahu se Smrtkou by mohla snadno přijít k úhoně.

KOUKNI SE  Mrazivé krimi na letní období

Sabina Poláková

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

2 × five =