Until Dawn – nejbrutálnější úmrtí postav

Ti, kteří nevědí, o co jde, pár informací. Until Dawn je interaktivní hororová adventura, kde vaše rozhodnutí mají následky. Pouze vy rozhodnete, kdo ve vašem příběhu přežije a kdo se nedožije svítání. Každé vaše rozhodnutí bude rozmotávat klubko příběhu, pokaždé trochu jinak.

Děj je ve zkratce následující. Skupina osmi přátel se po tragédii vrací na „místo činu“. Je to rok, co za podivných událostí zmizely obě Joshovy sestry. Setkání po roce není bomba a mezi jednotlivými členy to začne vřít. Z kruté nevinné hry, kterou vymyslí jeden z nich, se brzy stane boj o holý život pro všechny. Na scénu se dostanou stvoření známá jako Wendiga, monstra – kanibalové. Spatří někdo z osmičlenné skupinky ranní paprsky Slunce?

Můj článek je takovou sumarizací pro ty, kteří již hru hráli (vyšla pouze na PS4). Mrknul jsem se a shrnul ty nejbrutálnější skony postav, které ve hře existují. Přeji příjemné počteníčko.

Matt

Ve hře je Emilyn přítel (chodí spolu). Může zemřít hned několika různými způsoby ať1368114 už méně či více ošklivými. Nejbrutálnější je jen jeden. Nachází se v části hry, kdy stojí na polorozpadlé věži. Když se pozdě rozhodnete skočit na nejbližší plošinu, spadnete do dolů i s věží. Pád přežijete ale jen na krátko. Přichází scénka kdy vás Wendigo chytne zezadu „za límec“, odtáhne do vedlejší jeskyně, kde vás nabodne bradou na hák. Vcelku rychlá, ale brutální smrt.

Emily

Dva způsoby její smrti jsou dost brutální. K první dojde v dolech. Když nestihnete zatáhnout pákou u výtahu, Wendigo vás dostihne, chytne Emhqdefaultily za hlavu a neskutečně dlouhé a špičaté nehty (drápy) jí vší silou zarazí do očí. Způsob je zaznamenán z bezprostřední blízkosti, takže nic pro slabé žaludky.

Druhý způsob skonu přichází v momentě, kdy stále ještě utíkáte před Wendigem. Skočíte na pás pro uhlí, a když si nedáte pozor, spadnete do drtiče na jeho konci. Ta momentální bolest jak vám stroj pomalu drtí nohy a nakonec i zbytek těla musí být nepopsatelná.

Josh

Joshova postava dojde konce také dvěma brutálními konci. První úmrtí svým způsobem připomíná slavnou hororovou sérii Saw. Chris (má zájem o Ashley) se musí rozhodnout na pokyn maniaka, kterého hra nazvala Psycho, koho zachrání. Ashley nebo Joshe. Oba jsou přivázání k obrovské dřevěné desce a směrem k nim se pohybuje obrovská kotoučová pila postavená vodorovně. Když si pákou před sebou vyberete Ashley, pila se rozjede směrem k Joshovi a rozřeže ho na dvě části.Until-Dawn-4-980x551

Druhá smrt přijde až ke konci. Jste v dolech spolu s Mikem a procházíte jezírkem. Uprostřed cesty něco stáhne Mikea pod vodu a před vámi se vynoří Wendigo. Přes Joshovo křičení, že není reálný, vás Wendigo chytne za hlavu a tlačí, dokud vám hlavu nerozmáčkne. Přes velké dlaně Wendiga toho není příliš mnoho vidět, ale způsob smrti je dost krutý a nějakou chvíli i zatraceně bolestivý.

Sam

Svou smrt nalezne až na samotném konci hry, když budete nervózní. Jakmile se pohnete v nepravou chvíli v kterýkoliv okamžik, popadne vás Wendigo a svou rukou Sam v nejhrubším místě probodne. Vidět toho moc není, ale jako brutální smrt je to více než adekvátní.

Chris

Chris má stejně jako Samaxresdefaultm pouze jeden způsob smrti v nezměněné podobě. V části, kdy se chystáte utéct s podivínem (ve hře jako Stranger) zpět do chaty, vás přepadne Wendigo. Pokud po něm několikrát včas nevystřelíte, chytí vás a doslova vám rukou uřízne hlavu. Smrt je to rychlá a bezbolestná, zato brutální. Hlavně v podán,í v jakém vám to naservíruje sama hra.

Ashley

Konec její postavy není skoro vůbec vidět. Poté, co se ve stokách rozhodnete prozkoumat oblast, odkud se ozývá hlas, zvednete dveře se západkou v zemi, vyskočí na Ashley Wendigo. Pro nejspíš přehnanou brutalitu můžete vidět pouze jak jí Wendigo zlomí vaz. Další záběr je zaměřen na zemi, kam dopadne její utrhnutá hlava a ruka. Jak říkám, není nic moc k vidění. Ale stačí si zbytek domyslet a obrázek Ashleyiny kruté smrti je na světě.

Jessica

K její smrti dojde, pokud se o ni v roli Matta v dolech nepostaráte a necháte ji na holičkách. Jak moc spoře oděná při tom bude, zaleží, jak se jí v roli Mike budete dvořit předtím, než ji unesou a spadnmaxresdefault (1)e do dolů. V každém případě ji Wendigo polapí, vrazí ji prsty do pusy až do nemožného maxima. K dovršení všeho Jessice spodní čelist utrhne úplně a to vše v maximálním diváckém přiblížení. Dobrou chuť.

Ostatní postavy už tak brutální odchod ze scény nemají. Mike v závěru při podpálení chaty zkrátka uhoří. Ve hře to není nijak krvavě podané. Hannah a Beth jednoduše spadnou ze srázu, při kterém si zlomí vaz. Taky žádný extra buřt. Podivín přijde o hlavu zásluhou Wendiga. Klasika.

 

 

Ondřej Blahut

 

Předchozí článekRecenze: Amatér – příběh agenta za železnou oponou
Následující článekRecenze: Černá zem – minulost, kterou nesmíme dovolit zopakovat

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 − 4 =