Ulice strachu: Kultovní hororové romány se vrací na Netflix

Hororová trilogie knižních bestsellerů od R. L. Stinea je známá po celém světě. Děsivé vraždění a tragédie na předměstí, tajemný zabiják na letním táboře a hon na čarodějnice. Rovnou tři stylové horory dorazí během července na Netflix. Tři filmy, tři týdny a jeden vražedný příběh.

Bestsellerovou sérii napsal R. L. Stine původně pro dětské čtenáře, ale představená filmová trilogie bude mládeži nepřístupná. Robert L. Stine je celosvětově nejprodávanější autor hororové literatury pro mládež a už prodal přes 400 milionů výtisků. Mimo slavné Ulice strachu napsal také edici Stopy hrůzy nebo Husí kůži, která se také dočkala své filmové verze. Všechny tři celovečerní filmy zrežíroval hororový začátečník Leigh Janiak. Debutoval indie-hororem Svatební cesta a režíroval několik epizod hororových seriálů Outcast a Scream. Scénáře s režisérem psali Phil Graziadei, Zak Olkewikz a Kate Trefry.

První díl série se odehrává v roce 1994 ve fiktivním městečku Shadyside ve státě Ohio. Zde se stane strašlivá tragédie a skupinka teenagerů zjišťuje, že děsivé události se tu děje už dlouhé roky. Už několik generací místních obyvatel stíhá temný osud a hlavní hrdinové by mohli být další obětí. 

Druhý díl se odehrává během roku 1978 v letním táboře Nightwing. Táborníci a vedoucí jsou z prosperujícího města Sunnyvale. Vedle toho tu jsou další táborníci a údržbáři, kteří pochází z chudého města Shadyside. Mezi skupinami je velký společenský rozdíl a moc spolu nevychází. Jenže najednou se vrátí tajemné zlo z děsivé historie obou měst a skupiny jsou donuceni spolupracovat. Nic jiného jim nezbývá, musí zahodit své osobní problémy a spojit se k rozřešení strašidelné záhady dřív, než bude pozdě. Třetí a poslední film diváky zavede do koloniálního městečka do roku 1666. Celé město zachvátil hysterický hon na čarodějnice, který bude mít smrtící následky v budoucnu.

KOUKNI SE  Trailer: Indiana Jones a nástroj osudu

Trailer je plný líbivých záběrů a klasicky hororových scén, které cílí především na mladší publikum. Nevyhneme se romantické linii, ale také brutálním hororovým scénám s gore efekty. Zajímavé je především samotné provázání mezi filmy a příběh, který se proplétá během staletí. Herci a tvůrci jsou poměrnými začátečníky, takže nelze předpokládat co z trilogie vznikne. Nicméně trailer vypadá naditý efektními hororovými sekvencemi, které lákají na atraktivní dobové zasazení a příběhovou provázanost napříč stoletími.

Filmová série měla původně premiérovat v kinech během roku 2020. Díky současné koronavirové epidemii ale Ulici strachu koupil Netflix. Streamingová služba uvede filmy vždy s rozmezím jednoho týdne – 2., 9. a 16. července.

Viktor H.

Předchozí článekRecenze: Armáda mrtvých Zacka Snydera pobaví i otráví
Následující článekZack Snyder už má šílený nápad na natáčení pokračování Armády mrtvých

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

ten + fifteen =