Týden v Praze: Kulturní tipy Amálie Zelené

Novou pravidelnou týdenní rubriku za kulturou a poznáním redaktorky Amálie Zelené započneme v Praze, ale ukončíme v krásném prostředí Prachovských skal.

Protože Kukátko je převážně zaměřeno na filmovou tvorbu a dění kolem filmu, pozveme vás do kina a na filmový workshop. Ale tuto filmovou nálož vyvážíme přírodním recitálem a přednáškou.

 

Pondělí 9. 9. od 20:00, kino PONREPO, film Žiletky

Do legendárního kina Vás zveme na legendárního Filipa Topola, frontmana undergroundové kapely Psí Vojáci. Bohužel je Filip topol-žiletkyTopol již po smrti, a tak na něho vzpomeňme alespoň zhlédnutím tohoto artového filmu.

http://www.bio-ponrepo.cz/program.html?pid=1848

 

 

 

Středa 11. 9. od 10:00, Fyziologického ústav, přednáška Prof. Lynn Nadel a paměť napříč mozkem

lynn-nadel-v prazeKdo se nebojí dozvědět se něco nového, i když to bude po intelektuální stránce dost náročné, nechť vyrazí do přednáškového sálu Fyziologického ústavu AV ČR v Praze 4.

Profesor psychologie Lynn Nadel z University of Arizona promluví na téma role hipokampu v souvislosti s pamětí a s myšlenkovými procesy.

http://www.avcr.cz/sd/udalosti/kalendar/130911-prof-lynn-nadel-a-pamet-napric-mozkem.html

 

Sobota 14. 9., DIVUS PRAGER KABARETT, filmový workshop Kino Kabaret Praha

50ec28d142628_bigThumbIndexJelikož na třetí ročník filmového workshopu tohoto druhu v Praze jste se mohli přihlásit jen do 4. září, můžete dění již od pátku 13. sledovat jen z povzdálí. Workshop je určen všem, kdo se aktivně zabývají nebo chtějí zabývat filmem. Během festivalu vzniknou za každé tři dny nové krátkometrážní filmy, které jsou každý třetí den promítány veřejnosti. Tak tedy, buď se můžete těšit na příští ročník, do kterého se osobně zapojíte, nebo alespoň můžete zajít do Divusu na veřejnou projekci vzniklých letošních filmů 16. září a 19. září ve 20:00.

KOUKNI SE  Handpan jako hudební nástroj k sebeléčbě a muzikoterapii

http://divus.cc/praha/cs/article/b-kino-kabaret-praha-2013-b-filmovy-happening

 

Neděle 15. 9., 13:00, ČAJOVÝ ALTÁN „PLUJÍCÍ OBLAKA“, Přírodní recitál

VAEN-P~1A v neděli vzhůru do přírody, a to nejlépe za kulturou! V Prachovských skalách byl 20. června tohoto roku slavnostně otevřen Čajový altán Plující oblaka. Místo kde se pije dobrý čaj, pěstují zdravé tělesné návyky a tříbí mysl pomocí východních filozofií, krás českých skal a setkání se zajímavými lidmi. A v neděli tohoto týdne to vše můžete vychutnat plnými doušky.

http://www.cajovyaltan.cz/kalendar-akci/

 

 

 

Amálie Zelená

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three × three =