Týden v Praze: Kulturní tipy Amálie Zelené

Tento týden vám nabídnu tipy na činnosti, které můžete dělat po celý rok anebo je jednorázově navštívit a potom se na ně zase celý rok těšit. Je jen na vás, jak vám to více vyhovuje a co si vyberete.

holešovická-tržniceCelý rok od pondělí do soboty můžete navštěvovat halu č. 22 v Holešovické tržnici s velkým výběrem sezónního ovoce a zeleniny od českých pěstitelů. Nakoupíte zde i pečivo, mléčné výrobky, květiny, houby, ryby nebo čerstvě praženou kávu. Přesně jako na farmářských trzích, jenže ještě s atmosférou tradičního tržiště a za mnohem rozumnější ceny!http://www.holesovickatrznice.cz/obchody.html/17_35-a—zeleninove-trziste—vegetable-market

 

 

 

 

tranzit-display-fotoV netradiční tělocvičně, totiž v galerii TRANSITDISPLAY, se každé úterý od 17:00 po celý rok cvičí jóga. Pokud tedy neholdujete umění, které vám ale není úplně lhostejné, ovšem přese všechno co skýtá je vám přesto bližší sport, neváhejte a přijďte si zacvičit se slečnou KOKO.

http://www.tranzitdisplay.cz/cs/node/178

 

 

 

4+4dny-vpohybudo soboty 19. října, festival 4 + 4 DNY V POHYBU

Ještě po celý následující týden probíhá 18. ročník velkého mezinárodního festivalu současného umění všech forem 4 + 4 dny v pohybu. Každý den nabízí bohatý program od divadelně-tanečních experimentů po přednášky o současné architektuře a urbanismu. Každý rok je pro veřejnost zpřístupněn jeden aktuálně nevyužívaný pražský objekt, v němž se odehrává stěžejní výtvarná přehlídka a velká část programu. Tento rok je to funkcionalistický Palác u Stýblů na Václavském náměstí.

KOUKNI SE  Co to je permakultura a jak na ni?

http://www.ctyridny.cz/

 

 

Čtvrtek 17. října až neděle 20. října, 1. festival světla v Praze SIGNAL

signal-1-festival-svetla-v-praze-3V těchto pomalu se zkracujících dnech začíná zbrusu nový festival věnující se světlu – SIGNAL.

Venkovní světelné instalace. Architektonické video-mappingy. To nejlepší ze světové i domácí umělecké scény. Workshopy. Noční plavby za světlem po Vltavě. Moderní audiovizuální umění. Tisíce lidí v ulicích Prahy po setmění. Úžasná podívaná v nevšední slavnostní mystické atmosféře. Light art. (převzato z Tiskové zprávy festivalu).

http://www.signalfestival.com/

 

 

na to nás tedy lákají organizátoři a vlastně i já,

 

Amálie Zelená

Předchozí článekKNIHA: Wanna play a GAME?
Následující článekRecenze: Epizoda ze života, který byste nechtěli okusit na vlastní kůži

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

thirteen − five =