Týden v Praze: Kulturní tipy Amálie Zelené

Design nás v současném moderním městě provází skoro na každém kroku, někdy je to špatný a někdy dobrý design. Zaručeně dobrý design máte možnost zhlédnout či vyzkoušet na vlastní kůži v koncentrované podobě tento týden na přehlídce Designblok. Další várku designu ve spojení s uměním vám může poskytnout četba nového čísla časopisu Flash Art a do třetice můžete navštívit velkou retrospektivní výstavu německého designu. A pokud designu budete mít až nad hlavu, zajeďte si na výlet do přírody!

 

arton3411-75b87Od pondělí 7. 10. do neděle 13. 10., DESIGNBLOK

DESIGNBLOK se bude konat již po patnácté! Během dlouhého a úspěšného trvání se na něm prezentovalo mnoho designérů se svými produkty. Některé tyto designové kousky či samotní tvůrci pro svoji výjimečnost utkvěli v paměti organizátorů a kurátorů Designbloku více než ostatní. Proto se rozhodli zvolit IKONY za téma letošního ročníku a vzdát těmto „ikonám Designbloku“ svůj hold. Téma ikon ale zachytíte na módních přehlídkách, výstavách či  showroomech Designbloku také v různých jiných podobách či kontextech, které toto téma nabízí.

http://www.designblok.cz/

 

 

 

Flash Art, říjen–prosinec 2013, česko-slovenská edice

Pokud půjdete na Designblok zakupte si na stánku časopisu Flash Art, který se zde prezentuje již poněkolikáté, nové číslo časopisu. V něm se dočtete hlavně o art design a současném dění v českém a slovenském uměleckém prostředí. Jinak je Flash Art k mání ve všech dobře zásobených knihkupectvích.

KOUKNI SE  Jak oslavit kolo roku?

http://www.flashartonline.com/

 

Od 4. 10. do 28. 11.; Německý design. Minulost a současnost, České Centrum, Praha

nemecky-design-minulost-kukatkoStejně jako Designblok, který bilancuje svoji minulost, čerpá z ní a přetváří ji do své současné aktuální přehlídky ve variacích na téma ikon, výstava německého designu se vlastně pokouší o totéž. V konceptu výstavy totiž můžeme vnímat historický vývoj německého designu, jeho úspěšné projekty, které se dostaly do sbírek největšího muzea designu na světě Die Neue Sammlung v Mnichově a jsou prezentovány na této výstavě a tedy mohou být označovány za ikony designu. Zároveň je zde představen mladý německý design na akceptovaných a odmítnutých projektech, které se nestaly ikonami z různých důvodů. Výstava nás ale přesvědčí, že odmítnuté návrhy v designu mají také své místo.

http://prague.czechcentres.cz/novinky/nemecky-design-minulost-soucasnost/

 

Až budete mít designu krk, zajděte si vyčistit hlavu jen tak do přírody. Nemusíte nikam daleko, Praha nabízí mnoho údolí či parků, zahrad nebo tajemných lesíků.

 

Vaše Amálie Zelená

Předchozí článekRecenze: Gravitace- vesmírné hledání půdy pod nohama
Následující článekKNIHA: Drama téměř antické Oběť Molochovi

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

four × 4 =