Týden v Praze: Kulturní tipy Amálie Zelené

Je čas sklizně toho, co pilní zemědělci a zahrádkáři vypěstovali, a nebyla bych to já Amálie Zelená, horlivá zahrádkářka, kdybych vás nepozvala na několik akcí spojených s těmito aktivitami. Ale i v kultuře se nám tento týden dost pěkného urodilo. Nuže pojďme sklízet!

 

Do neděle 6. října, PRAŽSKÉ ZAHRÁDKOVÉ OSADY, Sál architektů, Staroměstská radnice, Praha

 zahradkařiJeště týden bude na Staroměstské radnici k vidění velmi zajímavá výstava o zahrádkářských koloniích na území našeho hlavního města. Seznámíte se s vývojem tohoto, u nás velmi rozšířeného fenoménu a s jeho projevy i jinde v Evropě. Dojdete k překvapivému zjištění, že zahrádkaření ve městech nevzniklo jako reakce na normalizační realitu, ale má bezmála již dvousetletou historii.

 

Pokud vás zahrádkaření zajímá více, navštivte v Hradci Králové Zahrádkářské muzeum nebo se vydejte do Lipska do Deutsches Kleingärtnermuseum.

www.salarchitektu.cz

http://www.zahradkari.cz/historie/muzeum.php

http://www.kleingarten-museum.de/

 

Od čtvrtka 3. 10. do neděle 6. 10., Zemědělec – Podzim 2013, Výstaviště Lysá nad Labem

výstaviště-lysá-nad-labemNa výstavišti v Lysé nad Labem se tento týden koná jedna z nejoblíbenějších zemědělsko-zahrádkářských výstav. Již po třicáté deváté se představí veřejnosti zemědělské firmy se svými produkty, dále zahradnictví i drobné zahrádkaření, které nás v této chvíli nejvíce zajímá. K výstavě je připraven bohatý doprovodný program.

 

http://www.vll.cz/veletrh-148

 

 

 

 

Tento týden mícháme hrušky i jablka dohromady a tak přijměte pozvání na dvě výstavy a jedno divadelní představení.

KOUKNI SE  Tři nejinteligentnější znamení zvěrokruhu

 

PETR STROUHAL: BEZ NÁZVU 2, Fotograf Gallery Room, Školská 28, Praha

strouhal-obr-na-pozvanku-451x500Bohužel jsem tuto výstavu sama ještě nenavštívila a tak si nedovoluji zatím nic napsat, ale jsem na ni velmi zvědavá. Přikládám tedy alespoň oficiální text: „Kontemplativní hry s fotografickým obrazem jsou Petrovi Strouhalovi východiskem pro anatomické studium obskurnosti. Formální vytříbenost je v nich okusována upatlaným kutilstvím, humor je nejen beze slov, ale většinou rovněž bez pointy, po které by nastal úlevný smích publika. Fotografický ateliér je místem, kde lze provádět pokusy s chlupatou abstrakcí a gesty mrtvé ruky. V galerii pak vzniká sestava obrazů a objektů, u níž se jazyk umění šmodrchá v novotvar, který nedokážeme uspokojivě ztotožnit s konkrétní emocí.“ (text převzat z

http://fotografgallery.cz/vystavy/2013/09/petr-strouhal/

 

 

 

 

JAN JAROSLAV STEREC  + PAVEL STEREC, RECEPTY NA SMĚS, Studio Kostelní, Kostelní 6, Praha

recepty na směsVýstava otce a syna, tedy zatím spíše jen syna Pavla Sterce Recepty na směs, je konceptuální výstavou reagující na událost návštěvy pochybného léčitele v rodině Jana Jaroslava Sterce.
Úzce souvisí s nově uvedeným divadelním představením ve Studiu Hrdinů Mileniny recepty. Hra pracuje s charaktery a osudy dvou žen, matky Mileny Jesenské a její dcery Honzy Krejcarové, výrazných osobností české kultury. Milena Jesenská byla známou prvorepublikovou novinářkou a také přítelkyní a adresátkou dopisů Franze Kafky. Honza Krejcarová zase múzou pro mnoho svých současníků, např. Egona Bondyho nebo Bohuslava Hrabala.

KOUKNI SE  Tradiční i neobvyklé vánoční bramborové saláty

 

http://artmap.cz/vystava-8051/jan-jaroslav-sterec-pavel-sterec-recepty-na-smes

http://www.studiohrdinu.cz/#!mileniny-recepty/c1lia

 

Doufám, že si z této směsice vyberete, co vám bude po chuti!

 

Amálie Zelená

Předchozí článekKNIHA: Motivace zvenčí? Nic víc než SMRAD!
Další článekRecenze: O umírání opravdově jako nikdy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

16 − 4 =