Týden v Praze: Kulturní tipy Amálie Zelené

Hlásí se Vám podruhé redaktorka Amálie Zelená se svými kulturními i nekulturními tipy. Jeden nekulturní mám v rukávu hned na začátek, a to je návštěva potemnělého starosvětského pornokina na křižovatce ulic Währinger strasse a Fuchsthaaler gasse na periferii rakouské metropole. Zde máte nyní možnost zhlédnout tři filmy v ceně pouhých 9. euro!

Ale pojďme od toho a zaměřme se spíš na to, co nás může skutečně potěšit či povznést do sfér krásy.

 

SLOVO DALO SLOVO, 12. září do 27. října 2013 v Meet Factory

Minulý týden proběhla vernisáž výstavy dvou mladých českých umělců střední generace, Roberta Šalandy a Dušana Zahoranského. Na výstavě můžeme sledovat u obou umělců prvky, které jejich tvorbu spojují (práce s písmem, s textem, symboly a znaky) i které je rozdělují (trojrozměrné instalace u Zahoranského a medium malby u Šalandy). Ostatně přijďte se přesvědčit na vlastní oči!

http://meetfactory.cz/scheduleDetail.aspx?itemID=5002

 

čtvrtek 19. září od 18:30, RIGOLETTO, Kino 35, Francouzský institut v Praze

rigolettoNovodobé kino skýtá mnoho příležitostí. Jedna z nich je navštěvovat špičková operní představení či opery převedené do filmového média z celého světa. Filmovou verzi Rigoletta Giuseppa Verdiho, který se natáčel u příležitosti filmového festivalu v Aix en Provence, můžete sledovat v pohodlí kina již tento čtvrtek.

http://www.ifp.cz/Rigoletto

 

pátek 20. září od 19:30, KONCERT KAPELY PROUZA, Palác Akropolis

Prouza+_1992Kdo se chce zaposlouchat do odvázaných rockových písniček frýdecko-mýstecké kapely Prouza má možnost zavítat na koncert. Koná se k příležitosti křestu nového alba této legendární formace s názvem VE STARÉM MĚSTĚ. Na tomto koncertě bude jistě stejně krásně jako „… na tom venku“, tak nezývejte a běžte si ho poslechnout!

KOUKNI SE  Tři nejinteligentnější znamení zvěrokruhu

http://bandzone.cz/akce/317260

 

 

Kniha

 

500akira1Fanoušci režiséra Akiri Kurosawi nechť sledují s napětím, vytrvalostí a trpělivostí webové stránky nakladatelství Casablanca. V edici s názvem Filmoví tvůrci snad již co nevidět vyjde monografie tohoto věhlasného režiséra, kterou zpracoval filmový historik Luboš Ptáček.

http://www.icasablanca.cz/pripravovane.html

 

 

 

pro Kukátko zpracovala Amálie Zelená

Předchozí článekRecenze: Nejvyšší nabídka nemusí být nejlepší
Další článekFilmové Benátky: dokumenty o temné realitě

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

three − two =