Týden úniků: Far Cry jako Western a staroegyptský Assassin’s Creed!

Největší herní festival E3 se nezadržitelně blíží a naše lačnost po herních novinkách nabývá gargantuovských rozměrů. Aspoň trochu můžeme svůj hlas ukojit díky únikům a spekulacím, které se v posledních dnech vyrojily hned o dvou velkých a oblíbených značkách. O Far Cry a Assassin’s Creed.

Assassin’s Creed mezi pyramidami

O tom, že nový AC s označením Origins se bude odehrávat ve starověkém Egyptě, kolují zvěsti už dlouho. A tato domněnka byla silně podpořena únikem obrázku, jehož autenticitu už podle Eurogameru nezávisle na sobě potvrdilo několik zdrojů. Kromě toho z něj vyplývá, že lodě se opět do série AC vrátí. Mimo lodě a výbavy (luk, šípy, štít) si můžeme všimnout i textu zadání mise, kde stojí „follow Shadya to Khenut’s Villa“. Chenut byla manželkou krále Venise, který Egyptu vládl více než před 4 tisíci lety během panování 5. dynastie. Což je pro nás dobře, protože se rozhodně nejednalo o klidné období.

Co dalšího víme? Že nový Assassin’s Creed se bude soustředit především na průzkum a objevování obrovského otevřeného světa. Příběh tak ustoupí do pozadí, každopádně o něj ochuzeni nebudeme a to je dobře, protože by nám údajně měl objasnit počátky našeho oblíbeného vražedného bratrstva Asasínů. Očekávat se dá historická přesnost (tedy pokud si odmyslíte alternativní a konspirační historii, sci-fi, mimozemšťany a tak). Vcítíme se do role dvou postav – muže a ženy. Muž bude pravděpodobně bývalý otrok a vlastně budeme údajně ovládat i třetí postavu – orla! Že bude hra rozsáhlá a propracovaná naznačuje i skutečnost, že Origins je ve vývoji už poměrně dlouho a loni žádný díl AC nevyšel.

KOUKNI SE  Dying Light 2 odhalilo trailer i datum vydání

Far Cry jako akční kovbojka

Série Far Cry se inovací rozhodně nebojí. Z tropického ostrova třetího dílu jsme vyrazili do Himalájí a odtud přeskočili o hezkých pár tisíc let zpátky, do pravěku. A podle spekulací by se měl nejnovější Far Cry odehrávat na divokém západě. Proč? Protože firma, která natáčela akční trailer pro Far Cry Primal, natáčela další trailer, tentokrát v prérijní Montaně, a zapojila do natáčení i místní historický kostel. Pro média pak producent Jeff Guillot uvedl, že se má objevit v traileru na pokračování zavedené herní značky. Ten samý Jeff Guillot, který produkoval i trailer k poslední hře ze série Far Cry Primal.

Tentokrát jde o znatelně chatrnější únik, to se musí nechat, ale lepší než nic. K těmto indíciím se navíc přidává i ta, že v roce 2015 uspořádal Ubisoft mezi fanoušky série anketu, kde by chtěli, aby se nový díl odehrával.A hádejte co vyhrálo. Správně – Westernová tematika! Série Call of Juarez už nám dávno dokázala, že moderní akční střílečka si s westernovým žánrem báječně poradí.

Nicméně informací je přesto pořád tak málo, že škála spekulací je opravdu široká. Koneckonců samotný fakt, že hra se bude ohrávat v Montaně někdy okolo roku 1900 přece neznamená, že půjde o western. Co když budeme hrát naopak za Indiány? Je to podezřele blízko například slavné bitvě u Little Big Hornu. Že by nás Far Cry vzal na nějakou poutavou lekci historie? Na bližší informace si holt budeme muset ještě počkat.

KOUKNI SE  Dying light 2 gameplay jde ve stopách předchůdce

 

 

Jan Marek

Předchozí článekTrailer číslo 1 na seriálovou týmovku The Defenders od Marvelu
Následující článekSoutěž o knihu Stephena Kinga Čtyři po půlnoci

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

three × one =