Tvůrce Westworldu natočí adaptaci videohry Fallout pro Amazon

Scenárista, producent a režisér Jonathan Nolan, bratr slavnějšího režiséra Christophera Nolana je zkušený televizní veterán. Proslavil se kriminálním kultem Lovci zločinců nebo velkolepým sci-fi eposem Westworld. Nyní se rozhodl přetavit pro televizní obrazovky kultovní a světově úspěšnou postapokalyptickou videohru Fallout. Seriál bude produkovat i jeho žena Lisa Joy pro streamovací společnost Amazon Prime Video.

Producent a scenárista Jonathan Nolan má na kontě kromě několika řad seriálů Lovci zločinců a Westworld, který tento rok míří na HBO se svojí čtvrtou řadou, také několik scénářů k celovečerákům. Se svým bratrem napsal scénáře k filmu Interstellar, Temný rytíř a Temný rytíř povstal a Dokonalý trik. Johanthan především produkuje a píše scénáře, ale někdy se zhostí i režie. Sám režíroval několik dílů seriálu Westworld.

Nolan se kromě vedení scenáristického týmu a produkce chopí i režie pilotní epizody. Doplní ho jeho manželka a kolegyně, producentka Lisa Joy – oba před lety podepsali exkluzivní smlouvu s Amazonem, kde byl Fallout neoficiálně zmíněný jako jeden z jejich prvních projektů. Showrunnery na projektu se pak stali Geneva Robertson-Dworet (Captain Marvel, Tomb Raider) a Graham Wagner (Silicon Valley).

Zatím není jasné, jestli tvůrci přijdou se zcela novým příběhem, nebo budou adaptovat některou z her. Svět Falloutu se každopádně odehrává převážně v postapokalyptickém USA, které je plné radioaktivního materiálu a odpadu. K nukleární válce v této alternativní historii došlo ve chvíli, kdy už Spojené státy byly zcela soustředěné na produkci nukleární energie a společnost mezitím využívala robotů a dalších futuristických a zároveň lehce retro vynálezů. Projekt zatím nemá stanovené datum premiéry.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

eleven + five =