Tři nejlepší společníci knižních hrdinů

Knihy máme rádi nejenom díky sympatickým hlavním hrdinům nebo nezapomenutelným příběhům, ale někdy se také objeví nějaký ten společník hlavního hrdiny, kterého si nejde nezamilovat. A právě dnes se podíváme na tři takové společníky, díky nimž si zamilujete celé knižní série.

 

1. Xemerius – Drahokamy – K. Gier
Xemerius je chrlič, který vždycky ví, co říct nebo jak pomoci ze zapeklité situace. Jeho průpovídky a vtipné hlášky vás budou provázet od druhého dílu série Drahokamy a stane se jejich nedílnou součástí.
Pokud máte chuť cestovat časem a strávit nějaký ten čas s roztomilým démonem, který žije již několik stovek let osamocený, dokud nepotká hlavní hrdinku Drahokamů – Gwendolyn, rozhodně se pustťe do téhle série. Určitě si totiž dokážete představit jaké to je, když vás celý život nikdo nevidí a vy si tak nemáte s kým povídat, dokud nenarazíte na mladou dívku, která vidí různé přízraky. No samozřejmě, že se na ní připnete jak připínák!

 

2. Oberon – Kroniky železného druida – K. Hearne
Druhým knižním společníkem, který rozhodně stojí za zmínku je Irský vlkodav Oberon, který žije po boku posledního druida Attica, kterému netrvá moc dlouho, aby se dostal do pěkné kaše.
Oberon sice plní spíše funkci komentátora, než aby nějak výrazněji zasahoval do děje, ale přesto jeho hlášky stojí za to. Navíc se s Atticem perfektně doplňují a jejich špičkování nezná hranic. Můžete si proto být jistí, že tady vám nuda nehrozí.
Tahle série je pro všechny, co se chtějí skvěle bavit a navíc si užít pořádnou akci či setkání s rozzuřenými bohy, proti kterým stojí druidský vtipálek se svým psem.

KOUKNI SE  Nejprodávanější knihy měsíce června

 

3. Goryvlad – Černý Rogan – J. Červenák
Posledním společníkem není jen tak ledajaký vlk, ale převtělený démon. Je to přesně ten typ společníka, který se nebojí sežrat svého nepřítele, ale zároveň je naprosto oddaný svému „bráškovi“ Roganovi.
Také je to jeden z představitelů, ze kterých padá jedna hláška za druhou, jako na běžícím páse. A když k tomu přidáte i hromady akce a soubojů, kterými je kniha prošpikovaná (nesmím zapomenout ani autorovy originální nadávky), dostanete recept na dokonalou knihu, kterou si prostě musíte přečíst.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

15 + 19 =