Transformers: Poslední rytíř – Částečný restart série přichází ve velkém stylu

Bylo jasné, že studio Paramount nenechá výborný koncept mimozemských robotů ležet dlouho ladem, ačkoliv čtvrtý díl série bez Megan Fox a Shia LaBeuoufy nevydělal tolik peněz, kolik by si studio od esa svého rozsáhlého portfolia představovalo. A právě tento prosinec se roztrhl pytel s plakáty, teasery a trailery na nejnovější film ze série, který opět pod svá výbušná křídla bere hvězdný režisér Michael Bay. Pojďme se tedy po prvotním rozčarování s klidem podívat na to, co všechno zatím o nejnovější robotické rubačce víme.  trans-1

Michael Bay se nechal slyšet, že pátý díl Transformers překoná příliš úspěšnou čtyřku. Čtvrtý díl nebyl tolik oblíbený u diváků převážně kvůli tomu, že mladého Shiu vystřídal hodný tatík, do kterého se mladá a zároveň statisticky nejvýdělečnější generace prostě nedokázala dostatečně vžít. A ani překrásná americká herečka Nicola Peltz bohužel nedokázala dokonale nahradit naší milovanou Megan Fox. Možná byste si mysleli, že se Bay pokusí o návrat ke kořenům slavné filmové série. Film nebude ve všem následovat své předchůdce. Zároveň však nehodlá zůstat stejný. Pravda má tedy ležet někde uprostřed.
trans-3Příběh navazuje na událost, při které se přátelský Autobot Optimus Prime vydá na dalekou cestu vesmírem, aby nalezl svojí mrtvou domovskou planetu a dozvěděl se co nejvíce informací o svém původu. Daří se mu to. Avšak lidmi obydlená zem se stala pro roboty jakousi tajemnou truhlou, do které se dají schovat veškeré jejich nebezpečné artefakty. A jeden z těch artefaktů má být schopný zaniklou domovskou planetu robotů oživit. Prime se proto vydává zpátky, aby ukončil utrpení nejen svého lidu, ale taky lidstva, protože naše planeta se opět stane obrovským globálním bitevním polem. Ale jak napovídají nejnovější plakáty, Optimus se nevrátí jako strážný anděl, ale jako posel smrti.

KOUKNI SE  Jon Bernthal se vrátí jako The Punisher na Disney+

Alespoň částečnou změnou prošlo obsazení. Mark Wahlberg už nemá jako pomocnici svojí dceru, ale miliardáře ztvárněného Stanleyem Tuccim. Ten po události, při které pozná zlou část mimozemské techniky příliš zblízka, změní stranu a pokusí se hrdinsky zachránit planetu. Něco nám tu však chybí. Kráska! Právě ta je nejžhavější novinkou, kterou nám film může nabídnout. Jedná se krásnou sirobu Izabellu, která má s roboty velice zvláštní vztah. Zahraje si jí Isabela Moner.

Ať už si o sérii Transformers myslíte cokoliv, nejnovější díl ve vás určitě musí vyvolat pocit zvědavosti. Zatím o něm nevíme tolik informací. Ale je jisté, že se budou další upoutávky a ochutnávky během nadcházejícího půl roku pomalu prodírat na veřejnost. Přikládám vám nejnovější trailer.

Jiří Makovský

imbd.cz

Předchozí článekNejočekávanější fantasy filmy roku 2017
Následující článekRecenze: Boží mágové přínáší poselství z minulosti

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

thirteen − nine =