Trailer: To the Wonder

Mezi Nebeskými dny a Tenkou červenou linií na sebe nechal čekat celých dvacet let. Letos se vrací po pouhé dvouleté pauze. Řeč je samozřejmě o Terrenci Malickovi. Nepolapitelný režisér letos vyšle do světa své poslední dítko: To the Wonder.

Vášnivé debaty o Stromu života ještě neutichly a už se do kina tlačí další materiál pro Malickovy příznivce i oponenty. Kontroverzní reakce se dají očekávat i během projekcí To the Wonder, který si svou předpremiéru odbyl na loňském filmovém festivalu v Benátkách, kde sklidil zcela protichůdné kritiky.

To the Wonder je příběhem neúspěšného amerického spisovatele Neila (Ben Affleck), který žije v nenaplněném manželství s Marinou (Olga Kurylenko), osudem stíhanou Východoevropankou, která v Oklahomě konečně zažívá klid. Život Neila se zkomplikuje ve chvíli, kdy se setkává se svou známou z rodného městečka Jane (Rachel McAdams), do které se beznadějně zamiluje. Pomoc s volbou mezi láskou a zodpovědností hledá frustrovaný Neil u kněze Quintana (Javier Bardem), který začíná zpochybňovat nejen své poslání, ale i víru.

A jak Malick své poslední dílo uchopil? „Vedle něj vypadá Strom života jako Transformeři,“ nechal se slyšet Ben Affleck, představitel vnitřně rozpolceného spisovatele Neila. „Ten film mi připomíná spíš jakousi vzpomínku na život, než doslovný příběh, který se reálně někomu stal, jako to bývá v ostatních filmech. Je to taková koláž impresionistických momentů, která přeskakuje životem postavy na přeskáčku, takové zrcadlo ve vlastní mysli, způsob, jakým si člověk rozpomíná na život.“

KOUKNI SE  Pokračování Texaského masakru už brzo na Netflixu

Role Neila byla dlouhou dobu spojována s Christianem Balem, který z rozjetého projektu nakonec odstoupil. Na place se ale objevila i jiná hvězdná jména, než které bude možné spatřit v závěrečných titulcích. Jessica Chastain, Rachel Weisz, Amanda Peet, Barry Pepper a Michael Sheen se natáčení také zúčastnili, jejich scény byly ale nakonec všechny vystřiženy. U Malickovi režie nejde o žádnou novinku. Z Tenké červené linie tak zmizely výkony Billyho Boba Thorntona, Martina Sheena nebo Viggo Mortensena.

V českých kinech bude To the Wonder k vidění od 13. 6. 2013

 

Zuzana Hofmanová

Předchozí článekJ.J. Abrams o svých projektech
Následující článekSex ve městě se vrací jako The Carrie Diaries

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × five =