Trailer: Pitt v zombie obležení ve Světové válce Z

Na planetě propukla světová válka. Nikoliv první, ani druhá, ale válka Z. Zbrojí nejsou jaderné bomby či mocné ideologie a soupeři jsou tvrdší než kdy předtím. Jsou jimi hungry-hungry-zombieszombie. Oživlé mrtvoly lačnící po těch, co přežili. Přesně takové, jak je známe z těch lepších hororů. Světová válka Z ale není typickým hororem, pohybuje se na pomezí akčního drama a pár akčních scén poodhaluje i trailer. K vidění je Brad Pitt ve změti zombie těl coby Gerry Lane, zaměstnanec OSN. Novinář a oddaný otec má jediný úkol: vrátit se mezi své neživé spoluobčany a zjistit, co je příčinou apokalyptické katastrofy.

Scénář k snímku vznikl podle stejnojmenné post-apokalyptické novely Maxe Brookse a pro tvůrčí tým znamenal nemalou výzvu. Knižní verze Světové války Z je totiž jakýmsi rozhovorem mezi Lanem a přeživšími po zombie řádění, akční rozměr tak musel dodat až Marc Forster, který sbíral akční zkušenosti už na režii bondovky Quantum of Solace. Výsledkem bude akční podívaná, masy zombie a taky množství vizuálních výletů po celém světě. Natáčelo se na Maltě, ale i v kontinentální Evropě, která měla paradoxně suplovat za předražené lokace Philadelphie. Za americké město tak zaskočila například Budapešť. Kromě Brada Pitta budou zombie běsnění čelit i Matthew Fox (seriál Ztraceni) nebo Mireille Enos (Gangster Squad – Lovci mafie) v roli Laneovy čekající manželky.

Do amerických kin měl snímek namířeno už loňský prosinec, studio ale nebylo spokojeno se závěrem snímku, a tak byla celá poslední třetina snímku kompletně přetočena. V českých kinech tak bude k vidění 20. 6. 2013.

KOUKNI SE  Teaser na Avatar 2 je venku, děj se přesouvá pod vodu

Zuzana Hofmanová

 

 

Předchozí článekSOUTĚŽ: Soutěžte a vyhrajte Encyklopedii mysli, těla a ducha zdarma!
Následující článekTrailer: Rupert Grint mění hábit za vojenskou uniformu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

20 − 4 =