Trailer: Nevědomí

Uplynulo sedm let od chvíle, kdy se Tom Cruise objevil ve svém posledním sci-fi snímku Válka světů. Příští rok si svou filmografii hodlá obohatit o další vědecko-fantastický přírůstek s názvem Nevědomí (Oblivion), který vzniká pod režijní taktovkou vizuálního mága Josepha Kosinskiho. Ten má na kontě prozatím pouze svůj režijní debut TRON: Legacy 3D, nicméně právě v něm prokázal absolvent architektury a tvůrce vysokorozpočtových reklam svůj cit pro design. Vizuální zážitek slibuje i podruhé. Kosinski je nejen autorem komiksové předlohy, ale svůj druhý režijní počin si ošetřil i jako producent.

Příběh se odehrává v daleké budoucnosti, ve které už pro lidskou rasu není bezpečno na Zemi, a proto žije v oblacích. Jeden z mála těch, kteří se na Zem opakovaně vrací, je opravář dronů Jack Harper. Při jedné ze svých misí objevuje zničenou vesmírnou loď a v ní zcela neznámou cizinku, kterou se rozhodne zachránit. Její příchod ale spustí řetězec událostí, které ho přinutí zpochybňovat vše, co Jack doposud znal.

Jacka Harpera ztvární Tom Cruise, neznámou krásku bývalá bond girl Olga Kurylenko. Role byla dlouhou dobu spojována s vycházející hvězdou Jessicou Chastain (Země bez zákona, Strom života), ta však projekt kvůli pracovní vytíženosti opustila. Mimo ústřední dvojici se ve snímku objeví například Morgan Freeman nebo Nikolaj Coster-Waldau, který momentálně září ve výpravné fantasy Hra o trůny stanice HBO.

KOUKNI SE  Uvadající Oscary probudil Will Smith fackou v přímém přenosu. Bylo to domluvené?

Snímek s velkorysým rozpočtem 130 milionů dolarů se natáčel ve Spojených státech a na Islandu. O zvuk se postarala dreampopová skupina M83.

V českých kinech se na Nevědomí můžeme těšit už od 18. 4. 2013.

Zbrusu nový trailer zde:

Zuzana Hofmanová

 

Předchozí článekJosh Brolin o filmu Gangster Squad
Následující článekTrailer: Pacific Rim – Útok na Zemi

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

19 − ten =