Trailer na Far Cry 5: Protivníkem bude fanatický kult

Nejnovější trailer na Far Cry 5 konečně prozrazuje něco víc a ukazuje, že naším protivníkem bude fanatický kult shromážděný okolo Otce Josepha Seeda a jeho rodiny. Ubisoft navrch přihazuje i několik podstatných informací o herním světě, umělé inteligenci a postavách.

Náboženská válka v divoké Montaně

Jak už jste se mohli dočíst dříve, dějištěm Far Cry 5 bude Montana v USA. Pustíme se tu do boje s náboženským kultem The Project at Eden’s Gate okolo Otce Josepha Seeda. Ten prorokuje blízký konec světa a snaží se ovládnout okolí, potrestat hříšníky a dělat vůbec všelijaké ty ohavné věci, které mají fanatičtí křesťané ve filmech a hrách ve zvyku. V tom mu pomáhají bratři Jacob, který je bývalým vojákem, a John, který přispěje právnickými znalostmi. Idylickou rodinku pak doplňuje ještě sestra Faith, která se bude starat o jednotu a pořádek uvnitř sekty samotné. V roli místního policisty se pak pokusíme jim v tom společně s hnutím odporu zabránit.

Ne každý obyvatel Hope County je z plánu Otce Seeda nadšen. Některé osady jsou sice plně pod jeho vlivem, jiným se však do ráje ani trochu nechce, a tak pozvedly zbraně k obraně. A rázem tu máme plnohodnotnou náboženskou válku.

Během průchodu hrou se setkáme s několika unikátními postavami, které se budou Seedovi a jeho ovečkám aktivně bránit. Každá z postav bude mít své vlastní zájmy a cíle. Ubisoft slibuje, že nepůjde jen o nudné NPC, které budou akorát zadávat úkoly. Například pastor Jerome, veterán z války v Zálivu, přišel kvůli kultu o svůj kostel a hodlá ho získat zpátky. Farmář Nick Rye zase nebude chtít za žádnou cenu fanatikům odevzdat svoji farmu a bude ji bránit se zbraní v ruce. Právě takové postavy budou možná cestou, jak Josepha Seeda a jeho noshledy porazit.

KOUKNI SE  Grid Legends nabídnou neskutečný zážitek

Kdo je znalý zeměpisu, ví, že Montana je velmi řídce osídlený stát s divokou a nespoutanou přírodou. Montana je asi pětkrát větší než Česká republika, ale má jen milion obyvatel. Její prostředí je především venkovské. Rozsáhlá pole, osamělé farmy a malá městečka tu střídají řeky, lesy a hory. Ubisoft uvedl, že pětka má přinést zatím největší mapu, kterou jsme mohli v sérii vidět. Brázdit ji pak budeme tradičně v čtyřkolkách, pick-upech a dalších vozidlech, ale nově se v sérii objeví i ovladatelná letadla.

Dynamická AI a tvorba vlastní postavy

Ve Far Cry 5 má být možnost přibrat si na pomoc několik parťáků včetně psa. Možná bude i hra v kooperativním režimu. Co zní zajímavě je to, co tvůrci nazvali dynamická umělá inteligence. Nepřátelé mají realisticky reagovat na naše chování v herním světě. Pokud my necháme je, nebudou si nás příliš všímat. Stačí však několik útoků a začnou nás považovat za nebezpečí. Oč tvrději se tak budeme bránit, o to tvrději a agresivněji bude kult postupovat. 

Novinkou bude i tvorba vlastní postavy. Zatím se neví, jak bude detailní a propracovaná, ale s jistotou víme, že si budeme moci vybrat pohlaví a rasu. Zda se Far Cry 5 vydá cestou her jako je třeba Fallout nebo Mass Effect, kde máme při výběru postav značnou svobodu, nebo se vrátí k systému z Far Cry 2, kde jsme dostali na výběr z několika přednastavených postav, zatím nevíme.

KOUKNI SE  Chystá se reboot série Saints Row

Výběr místa a zápletky je nepochybně zajímavý. Zejména jsem zvědavý na to, jak se tvůrci poperou s faktem, že v civilizovaných USA řádí fanatická banda ozbrojených vidláků, která terorizuje široké okolí. Proč hráč, navíc policista, nezavolá posily? Kde je v takové situaci národní garda? Bude snad Far Cry 5 operovat s nějakou alternativní realitou? Nebo prostě na realističnost rezignuje? Pokud Ubisoft neprozradí víc, budeme si muset počkat až do vydání.

Obavy však panují okolo hratelnosti. Nepřátelé, kteří se snaží ovládnout osady na herní mapě, a hnutí odporu, které se jim brání. To zní až nebezpečně povědomě jako předchozí díly. A už ty za to byly vesměs kritizovány. Existuje tak nebezpečí, že z Far Cry 5 bude honička za značkami na mapě ve stylu přijeď, vystřílej a vyvěs tam svoji vlajku. Opakuj dvacetkrát, zabij bosse a konec hry.

Far Cry 5 vyjde 27. února 2018 na PC, PS4 a Xbox One.

 

Jan Marek

Předchozí článekRozhovor: Chmurný úděl Bena Afflecka – alkohol mu zničil život
Následující článekNejlepší retro hry II – Doom, Stunts a Street Fighter II

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 + four =