Top 5 Ashových pokemonů

Seriál, který definoval dětství víc, než kterýkoliv jiný. Kolikrát jsme na něj v šest ráno vstávali a hltali příběhy Ashe Ketchuma a jeho přátel. A trošku z nostalgie jsem se rozhodl napsat top 5 Ashových pokemonů.

Pokemoni jsou zase cool. Je to tak. Každý najednou hraje Pokemon Go a každý dělá, že je měl rád dávno předtím, než se z nich stal znovu fenomén. Lháři! Vsadím se, že i mezi vámi je někdo, kdo se ještě před dvěma roky vysmíval těmto japonským příšerkám, ale teď když je hrají všichni, tak jsou fakt super.

Já jsem jako spousta dalších dětí na Pokemonech vyrůstal. V mé době jich bylo teprve 151 a právě oni mi nejvíce přirostli k srdci. Koukali jsme na seriál, na filmy, hráli hry, dokonce i vymýšleli hry, sbírali kartičky a samolepky, měli knížky a tak dále. Vlastně si myslím, že tihle prapodivní tvorečci ovlivnili moje dětství víc jak cokoliv jiného. Stále si pamatuju jejich útoky, podstaty, silné stránky a vývoje. Právě proto jsem- jako jakousi poctu mým kamarádům, vytvořil top pětku Ashových pokemonů. Neřadil jsem je podle síly nebo popularity, ale podle toho, jak jsem je měl rád já. Takže jestli se mezi vámi najde nějaký fanoušek, který to bude mít jinak, tak mi to napište do komentářů.

 

5) Bulbasaur

Taky máte toho kamaráda, který je skoro pořád vážný, nedělá s vámi blbosti, moc toho nenamluví, ale můžete se na něj v každé situaci spolehnout a je to úžasný kamarád? Tak přesně takovýhle byl Bulbasaur. Málo který pokemon byl s Ashem tak dlouho, jako se to podařilo Bulbasaurovi. Zelený tvrďák se k Ashovi připojil v desátém díle a byl s ním až do dvě stě dvacátého pátého, kdy zůstal u Profesora Oaka, kde se staral o ostatní pokemony, tudíž je vlastně pořád s Ashem.

Jako spousta Ashových pokemonů i Bulbasaur se odmítl vyvinout. Chtěl zůstat tím, kým byl. Dobrým přítelem, silným bojovníkem a velkým srdcařem.

Bulbasaur možná nebyl tak cool a vtipný, jako ostatní. Ale byl loajální, statečný a přátelský, a takové vlastnosti jsou často ty nejdůležitější.

4) Squirtle

Jestliže Bulbasaur byl ten vážný kamarád, pak Squirtle je ten totálně ztřeštěný blázen, který nosí sluneční brejle, má spoustu holek a je prostě hustej. Želví gangster byl pátým pokemonem, kterého Ash chytil. Vlastně se k němu stejně jako bulbasaur připojil. Squirtle vždycky byl frajer. Ash ho objevil jako velitele gangu squirtlů, nosil sluneční brýle a v každém zápase ze sebe vydával to nejlepší.  S Ashem se rozloučil, tam kde ho potkal. V díle 147 se připojil zpět ke gangu, z kterého byl už dlouho hasičský sbor jejich města, a znovu se z něj stal jejich vůdcem, který jim tak chyběl. Tato epizoda patří k těm nejsmutnějším, jelikož na rozdíl od Chalizarda nebo Bulbasaura se Ash už se Squirtlem nikdy nesetkal, a dá se říct, že odchod Squirtla znamenal konec prvního (i nejlepšího) týmu.

Squirtle byl nejlepší kamarád s Bulbasaurem, ale i s Charmanderem a Pikachuem měli velmi silný vztah.  Možná nebyl takový srdcař jako Bulbasaur, ale byl prostě cool. Jsem si jist, že kdybyste si zeptali dětí, jakého pokemona si jako mladého vybrali, tak by zvolili Squirtla.

3) Butterfree

Je skoro úžasné, jak rychle si dokázala tahle housenka/motýl získat naše srdce. Caterpie a jeho výviny s námi byly jen 18 epizod, jenže za tu dobu získal naše srdce jako nikdo jiný. Teprve druhý Ashův pokemon byl jako Caterpie velký outsider, než porazil Rakeťáky. Jako Metapod se postaral o dost možná nejvtipnější scénu v celém seriále. No a jako Butterfree byl součástí skoro nejsmutnější scény. Ale co je nejdůležitější, za tak krátkou dobu dokázali tvůrci prohloubit Ashův vztah s tímto motýlem naprosto dokonale.

Buterfree s námi byl opravdu krátkou dobu, ale asi s nikým jsme za tak málo nezažili tolik úžasných chvil. Ať to byla už zmiňovaná porážka rakeťáků, Ash zachraňující Metapoda, vyměnění Raticata, vítězství nad Misty, anebo jeho rozloučení. Byl prvním, jedinečným a nezapomenutelným.

2) Pikachu

Já vím. Já vím. Já vím! Ale nemohl jsem si pomoct. Asi každý ví, kdo bude první. Byla to neskutečně těžká volba, jenže jsem musel dát Pikachua až na druhé místo.

Jak všichni víme, tak tato elektrická myš byla prvním pokemonem, kterého si Ash vybral. A i když jejich začátky nebyly lehké, tak se z nich stali nerozluční přátelé a Pikachu je jediným pokemonem, který je s Ashem od začátku až do teď. Je to dost možná nejsilnější pokemon vzhledem k jeho vývojovému stupni. Jenomže Pikachu není jen Ashův pokemon, ale je mu skoro rovnocenným parťákem.  Pro Ashe vyhrál spoustu zápasů, a to jak proti Rakeťákům, tak i ty důležité na stadionech.

Jestliže člověk řekne pokemon, tak si většina lidí představí právě Pikachua. Je šílený, trochu směšný, má skvělé schopnosti a je skvělý kamarád, stejně jako pro nás byli pokemoni, když jsme byli mladí.

1) Charmander

U tří začátečních pokemonů je to většinou tak. Fanoušci se z 80% dělí na dvě skupiny. Ti, kteří změní názor a ti kteří mají rádi pořád toho stejného. První skupina se jako malá zamilovala do Squirtela, ale později vyrostla do Bulbasaura. No a druhá ta miluje od mala Charmandera. On byl vždycky speciální! Tato ohnivá ještěrka byla ze začátku seriálu velkým outsiderem, když ho jeho původní trenér opustil, avšak potom co se ho Ash ujal, tak sílil a stal se z něj nejsilnější pokemon, kterého Ash kdy měl. Chvíli byl Charmaleonem, avšak upoutal na sebe hlavně jako Charizard, který Ashe vůbec neposlouchal. Charizard je jeden z nejsilnějších pokemonů vůbec, a tak s ním měl Ash spousty problému, asi každý si pamatuje slavný zápas s Magmarem. Jenže po prohraném souboji s Poliwrathem  a dost možná nejemotivnější scéně v celém seriálu, se z Charizarda stal skvělý parťák, který si Asha zamiloval stejně, jako když ještě býval Charmander. Charizard byl součástí i druhé velmi emotivní chvilky. Když Ash v epizodě 134 zavítal na ostrov charizardů, když viděl, jak jsou okolní charizardové oproti tomu jeho silní, rozhodl se ho ponechat na trénink. Od té doby mu, ale už několikrát přišel na pomoc.

Ať Charmander tak Chalizard přinesli několik nezapomenutelných momentů. Spoustu skvělých zápasů, velký příběh o přátelství, ale je hlavně velkou ukázkou toho, jak daleko se Ash jako trenér postupem času dostal. Chalizard je zkrátka nejlepším pokemonem, který se kdy objevil v seriálu.

 

Matěj Drápala

Předchozí článekMatky na tahu: Přichází maminy rebelky!
Následující článekSoutěž o 6 vstupenek na film Suicide Squad do IMAX po celé republice!

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × four =