Domů Knihy Knižní Nej TOP 10 knih plných léta, moře a cestování

TOP 10 knih plných léta, moře a cestování

Léto, moře, slunce, pláž, poznávání cizích zemí, cestování, přátelé, pohoda… Kdo by tohle vše nemiloval? My rozhodně ano! A rádi vám představíme knihy, které jsou toho všeho plné, a vy budete cítit vůni cizích zemí, aniž byste vytáhli paty z postele.

 

 

Toto téma je v létě prostě „must have“ a já ho celé prázdniny vyhledávám. Z každé knihy musí sálat léto a pohoda 🙂 Pojďte se na nějaké z nich podívat… Přečetla jsem všechny a všechny jsou skvělé! Určitě si vyberete…

1.

Víš, že tě miluju?

ESTELLE MASKAMEPrvní díl série Dimily vyšel zhruba před měsícem. Eden vůbec netěší, že by měla strávit celé prázdniny v Kalifornii u svého otce, kterého už tři roky neviděla. Ale vám se tohle léto bude líbit určitě! Pokud máte rádi prázdniny, slunce, příběhy nabité láskou, kamarády, mejdany a party na pláži. Přesně tohle všechno totiž obsahuje tato letní kniha! A já věřím, že se po přečtení budete, tak jako já, těšit na druhý díl Víš, že tě potřebuju?, který má vyjít ještě letos v zimě.

VÍCE O KNIZE

2.

První láska

JAMES PATTERSONŠílený, dobrodružný, bláznivý road trip napříč USA. Šprtka Axi se svým kamarádem Robinsonem. Jen oni dva, auto a nekonečné silnice. Tak se může kniha na první pohled zdát, dokud čtenář nezjistí, že je něco vážného, co mají oba společného a co jim tuhle bláznivou jízdu, ale také celý život, může úplně změnit…

VÍCE O KNIZE

3.

40 dní pěšky do Jeruzaléma

LADISLAV ZIBURAVy ještě neznáte Ziburu? Tak to ale musíte rychle napravit. Myslím, že už je díky svojí prořízlé puse a různým seminářům legendární a já už se těším na jeho další knihu. Ale prozatím nám musí stačit ty dvě, které vydal. Tento typ cestopisu si musí oblíbit každý. Jedná se o vtipné vyprávění (v té době) dvaadvacetiletého Ládíka, který sbalil svůj život do batohu a vypravil se pěšky do Jeruzaléma. Pořád se ztrácí a je trochu nešikovný. Vše dokáže vylíčit s tak osobitým humorem, kde si dělá legraci i sám ze sebe, popisuje také místní lidi, které potkal, kde co zažil a co vše se mu cestou přihodilo.

KOUKNI SE  Lednové knižní novinky

VÍCE O KNIZE

4.

Pěšky mezi buddhisty a komunisty

LADISLAV ZIBURADruhá kniha Ladislava Zibury je stejně dobrá jako první. Ládík se tentokráte vydal 1500 kilometrů pěšky po Nepálu a Číně a zase nám vše krásně popsal a vylíčil. Pokud máte rádi dobrodružství, vtip a cestování, pak knihy tohoto autora zkrátka musíte mít! Já si ho zamilovala už před dvěma a půl lety, před vydáním jeho první knihy, když jsem s ním náhodou zaslechla rozhovor v rádiu. Jeho humor mě prostě dostal ☺

VÍCE O KNIZE

5.

Pod cypřišem se sklenkou ouza

PAVLA SMETANOVÁDalší moje oblíbená spisovatelka. Pokud milujete Řecko, Pavla Smetanová by měla být vaše povinná četba! ☺ Všechny její knihy jsou skvělé. Pavla žije na ostrově Korfu. Je vdaná za Řeka Adonise a mají dvě děti. Její knihy obsahují postřehy, povídky, které při svém životě na Korfu zažila. Všechny jsou hodně vtipné a ukazují nám rozdíly mezi národy, jak se s nimi poprala, co se jí zdá divné a co na Řecku miluje. Prostě nám ukáže, jací Řekové jsou a jaké to je s nimi žít a vychovávat děti.

VÍCE O KNIZE

6.

Sonjin deník

PAVLA SMETANOVÁU Pavly Smetanové ještě chvilku zůstaneme. Tato kniha je trošku jiná, než její ostatní. Ukazuje Pavly začátky turistické průvodkyně a delegátky ve Španělsku, Tunisku, Egyptě, na Kanárských ostrovech, Dominikánské republice a i na Korfu. Vlastně zde popíše celý svůj život, včetně seznámení s Adonisem… S touto knihou si uděláte takovou menší cestu kolem světa a poznáte, jak se žije ve všech výše jmenovaných státech.

KOUKNI SE  7 knih, které nutně musíte mít

VÍCE O KNIZE

7.

Léto, kdy jsme se potkali

ROBIN CONSTANTINOVÁMoře, písek, pláž a jedna letní láska… Z knihy sálá letní pohoda a vane z ní na nás mořský vánek. Mladí se zde baví surfováním, poflakováním na pláži, jezděním na skatu a řeší klasické puberťácké problémy jejich věku. Tu bezstarostnou atmosféru zde ale mění Bryan. Je teprve rok po těžké nehodě, po které skončil na vozíku a stále se vypořádává s tím, že už nikdy nebude chodit, nikdy si nezasurfuje, ani se jen tak neprojde pískem po pláži s holkou za ruku. Ale pak se ve městě objeví Cassidy…

VÍCE O KNIZE

8.

Nalehko

CLARA BENSENSkvělá cestovací bláznivá story podle skutečnosti o toulání napříč Evropou a poznávání různých kultur. Ten způsob, jakým spisovatelka popisuje každou památku, každé místo, je nevídaný. Když ty řádky čtete, chcete na tom místě být. Chcete se podívat na tu úchvatnou Akropoli, projít Propylajemi, zhluboka se nadechnout, cítit tu vůni moře, historii a vidět tu nádheru…

VÍCE O KNIZE

9.

Láska po francouzsku

FIONA VALPYLetní story ze slunného francouzského venkova o jedné Angličance, která zdědila starý dům svojí tety ve Francii. Nechá ho hned opravit místními dělníky a do jednoho se okamžitě zamiluje. Chce si zde vynahradit roky strádání a neustálého se honění za prací, takže navštěvuje místní vinice, pije víno, jí skvělé jídlo a prostě se snaží užívat života. Pokud milujete léto, slunný francouzský venkov, víno, lidi a dobré jídlo, tak si tuto knihu rozhodně musíte přečíst!

VÍCE O KNIZE

10.

Příručka jadranské snoubenky

BLANKA ČECHOVÁTuto sérii od nakladatelství Motto zbožňuji. Je to edice Příběhy psané s chutí a vyšly v ní mimo jiných také například Jak chutná masala, Sladký život v Paříži nebo Večeře v ráji… Všechny jsou skvělé, ale teď už pojďme k Příručce jadranské snoubenky. Je to lovestory mezi Češkou, která neumí vařit, a Chorvatem, který je králem plotny a miluje jídlo, moře a svou vlast. Podle mého je to čtení na léto jako stvořené. Zvlášť pokud míříte do Chorvatska. Autorka popisuje přímořskou vesničku, lásku k moři, jižanskou náturu místních a jejich životní styl tak krásně, až se tají dech. Navíc je příběh velice vtipný a obsahuje skvělé recepty.

KOUKNI SE  Dobrodružné čtení pro malé i velké

VÍCE O KNIZE

11.

Život v Paříži, můj splněný sen

LISA ANSELMOVÁNovinka od nakladatelství Jota je plná života a vstřebávání krásných chvil. Jaké to je přestěhovat se z New Yorku do Paříže? Splněný sen nebo noční můra? Pokud máte rádi skutečné příběhy, cestování anebo dokonce přímo Paříž či Francii, budete tuto knihu milovat.

VÍCE O KNIZE

12.

Láska v Římě

MARK LAMPRELLPříběh tří párů a jejich milostných vztahů zasazených do kulis historických památek Říma, kde vás každá kapitola zavede na utajené místo v tomto městě. Pokud hledáte něco tak trošku jiného a milujete Řím nebo celou Itálii (anebo se tam třeba chystáte), nenechte si tento román ujít. Protože Řím prostě poznamená každého. Navždy.

VÍCE O KNIZE

13.

Letní dny a noci: Dvanáct prázdninových políbení

STEPHANIE PERKINSJako poslední jsem si pro vás nechala lahůdku, která vyjde za pár dní a já se na ni těším už od května! To pravé letní osvěžení. 12 letních povídek od těch nejznámějších young adult autorů. Tuto knihu musí mít rozhodně každý, kdo miluje letní příběhy, ať už spadá do věkové kategorie YA nebo ne (tak jako já ☺).

VÍCE O KNIZE

Předchozí článek10 příznaků, jak poznáte frigidní ženu, dřív než bude pozdě
Následující článekDruhý trailer na očekávaný film Thor: Ragnarok

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − 16 =