Tomorrowland – Představ si svět, kde nic není nemožné

Tak toto je podtitul nového dobrodružného, lehce mysteriózního, sci-fi snímku Tomorrowland (Země zítřka). Do (pomyslně) nejhlavnější role byla obsazena mladá herečka Britt Robertson. Můžete ji znát ze seriálu Under the Dome (Pod kupolí). Hraje optimistickou teenagerku Casey s velkou vědeckou zvědavostí. Sekundovat jí budou herci jako George Clooney, Hugh Laurie a Judy Greer. Clooney zosobní postavu bývalého dětského génia Franka, který je smutně rozčarován děním ve světě. Hugh laurie (Dr. House) hraje dosud nespecifikovaného charismatického darebu a Judy Greer postavu zvanou Athena. V seznamu herců figuruje i jméno známého českého herce Davida Nykla (Hvězdná brána: Atlantida, Hranice nemožného, Arrow).

tomorrowlandRežisérem filmu je Brad Bird, který má na kontě filmy jako Mission: Impossible – Ghost Protocol, Ratatouille a Úžasňákovi. O scénář se podělí s Jeffem Jensenem a Damonem Lindelofem. Lindelof pracoval na scénářích už několika filmů. Za zmínku stojí Světová válka Z, Star Trek: Do temnoty či Prometheus. Hudební doprovod obstará Michael Giacchino, který je podepsaný pod filmy Úsvit planety opic, Star Trek: Do temnoty, Ratatouille a další.

O ději toho stále mnoho nevíme. Nejaktuálnější trailer ho nám osvětluje jen nepatrně. Jisté je následující. Hlavní hrdinka Casey narazí náhodou na podivný odznak s velkým T. Pokaždé, když se ho dotkne, přenese ji dočasně na tajemné, technologicky vyspělé místo na Zemi v jiném čase a prostoru. Okolnosti svedou Casey a Franka dohromady. Společně se vydávají na nelehkou cestu za odhalením onoho tajemného místa, skrývajícího se kdesi v prostoru a čase nazývaném jednoduše Tomorrowland. A i když se na vysněné místo dostanou, jejich cesta tím nekončí. Právě naopak. Teprve začíná. Tomorrowland je „městem“, kde se ti nejlepší a nejmoudřejší lidé spojili, aby vytvořili lepší svět. Jenomže, něco zde není tak úplně v pořádku. A na to musí ústřední dvojice přijít. Vše co zažijí a podstoupí, změní nejen celý svět ale i je samotné.

KOUKNI SE  Alec Baldwin tvrdí, že vůbec nestiskl spoušť zbraně

Z traileru je vidět nádherná triková práce. Slušné herecké obsazení s Georgem Clooneym by mohlo být dostatečným tahákem na návštěvu kina. Jen doufejme, že to nedopadne stejně špatně, jako film Jupiter vychází od režisérů Wachovských; audiovizuální a trikové orgie s hloupým příběhem. Film vstupuje do českých kin 21. května.

 

Ondřej Blahut

 

Trailer:

 

www.collider.com, www.allmovie.com, www.themoviedb.org, www.comingsoon.net, www.whatculture.com

Předchozí článekRecenze: Rezistence je emocionální zpovědí hlavní hrdinky
Následující článekNa hradě Bradě komiksově straší

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eight + six =