TIP: Panenka z psychiatrické léčebny

panenkaNevhodné pro četbu před spaním. Tak nějak by se dal nejlíp vystihnout charakter knihy. Nejen pro svou obálku, na které je vyobrazena utržená hlava panenky napěchovaná v zavařovačce. Výjev, který se určitě nehodí pod polštář, pokud jste pověrčiví a chcete ještě někdy v životě usnout.

Detektiv Jack Caffery bude tentokrát čelit nadpřirozenu. Před tento úkol ho postavila spisovatelka Mo Hayderová v knize Panenka. Tento děsivý thriller je stejně výtečně trpký a lepkavý jako kyselina filmového Vetřelce. A dostane se vám pod kůži se vší svou hrůzou.

Jistě si pamatujete na sérii hororů s panenkou Chucky, nebo na dívku Samaru z filmu Kruh, na který jste se báli podívat a posléze odejít od obrazovky samotní na toaletu. I když jste si mysleli, že jde o béčkový příběh, získal si vás. Dostane-li se vám do rukou kniha Panenka, zažijete obdobnou směsici strachu a neodbytné zvědavosti jako před zhlédnutím hororového filmu, jakkoliv je toto přirovnání nepatřičné.

Panenka je zkrátka dechberoucí thriller z prostředí psychiatrické léčebny, kde řádí přízrak záhadné zakrslice Maud. Celá nemocnice postupně podlehne strachu z tohoto nadpřirozeného stvoření, které rozsévá smrt. I zaměstnanci se před ním mají na pozoru. Jak souvisí existence přízraku zakrslé ženy s minulým životem nedávno propuštěného pacienta? Bude mít celá záhada logické vysvětlení? Čtěte a bojte se.

PAVLA KAMEŠOVÁ

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

5 + 15 =