TIP: Za nejoblíbenějším masovým vrahem Dexterem se stahuje opona

dexterNakladatelství BB/art v květnu vydalo zatím poslední díl ze série knih o Dexterovi. Je to v pořadí sedmá část příběhu masového vraha, který napsal Jeff Lindsay. Dextera známe jako čtenáři, ale i jako diváci. Nedávno skončil také osmiřadový televizní seriál o Dexterovi, který však čerpá z knih jen volně a pravému Dexterovi se podobal s každým novým dílem čím dál míň. Poslední díl televizní verze mnohé nenadchl. Bude kniha lepší?

Pokud jste o něm ještě neslyšeli, tak si ho hned teď zamilujete. Dexter Morgan je sériový vrah, ale ne ledajaký. Jeho touha vraždit se objevila už v dětství, kdy byl svědkem zmasakrování své matky. Proto se stává zvláště citlivým vůči dětem a jeho nový otec, policista, který ho najde v kaluži krve, usměrní jeho touhu vraždit pomocí jistého kodexu. Tento kodex mu ukládá vraždit jen „zlé lidi“, nebezpečné vrahy, jako jen on sám. Tím se bezpodmínečně řídí, a díky tomu je mezi nevinnými lidmi a čtenáři tak oblíbený.

Pracuje u miamské policie jako specialista na analýzu krevních vzorků, což je pro něj určitý způsob, jak spojit příjemné s užitečným. Aby nevzbudil podezření, žije ještě jeden krycí život. Má nevlastní sestru Deboru, půvabnou a inteligentní policajtku, která je vyhlášená i v televizním provedení tím, že na první pohled sice působí jako křehká květinka, ale jen do té doby, než na vás dýchne její peprný slovník. Debora si vás získá zvláště tímto kontrastem drsného a křehkého, který prostupuje celou její osobností.

KOUKNI SE  Recenze: Šepot z lesa mrazivě vábí

Dextera si však také najde jeho vlastní bratr Brian, který žil do té doby úplně odlišný život než on. Není Temným mstitelem jako Dexter, nevraždí jen zabijáky, ale kohokoli si zamane. Moc se mu například nelíbí Dexterův vztah s jeho nevlastní sestrou, kterou se pokusí zpacifikovat.

Kromě nevlastní sestry získá postupem času Dexter taky manželku Ritu, která patří k jeho krycímu životu. Vychovává s ní její dvě děti z předchozího vztahu, Astor a Codyho, kteří sdílejí jeho zrůdný koníček a jsou dychtiví se učit od samotného mistra. Rita o Dexterově temné stránce  neví a netuší ani spiklenectví, které s jejími dětmi má.

V páté knize se mu dokonce narodí vlastní dcera, která se stala důvodem, proč Dexter chtěl s vražděním přestat. I přes počáteční otcovskou euforii se mu to ale nepodařilo a jeho Temný společník, vrah v něm, se opět probouzí.

Čtenáři mohou sledovat, jak za sebou neustále Dexter zahlazuje stopy, bojuje s nepříčetným kolegou Doakesem, který byl odjakživa přesvědčený o tom, že je Dexter vraždící monstrum. Potýká se s různými vrahy, kteří se mu pletou do cesty a komplikují mu už tak složitý život zabijáka.

Poslední díl „Dexterův poslední záběr“ se odvíjí ve znamení detektivního seriálu, který kopíruje jeho krycí život analytika krevních stop. Natáčení mu nepříjemně zasahuje do života, pořád ho sleduje otravný herec, který se ho snaží napodobovat. A jedna sympatická herečka se ocitá v ohrožení života, někdo se rozhodl vraždit holky, které se jí podobají. Jak Dexter obstojí v roli bodyguarda? A jak to s ním vlastně celé dopadne?

KOUKNI SE  Chaloupka na muřích nožkách je pohádka pro starší děti, co se po nocích rády bojí

PAVLA KAMEŠOVÁ

Předchozí článekRecenze: 5 důvodů, proč stoletý stařík nemůže být Forrestem Gumpem
Další článekCo se změnilo v Hollywoodu aneb Stará versus nová Godzilla

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

one × three =