This Beast, legenda o Gévaudanské bestii a náboženská sekta

Temnou legendu o tajemné příšeře a osamělém lovci natočí Kurt Sutter pro Netflix. Showrunner a autor kultovního seriálu Zákon gangu bude režírovat historický horor podle dávné legendy. Film This Beast vypráví o krvelačné bestii, která terorizuje zapadlé anglické městečko v hlubokých lesích.

Kurt Sutter je známý především jako scenárista a tvůrce televizních seriálů Zákon gangu, Mistr popravčí a Policejní odznak. Také napsal sportovní drama s Jakem Gyllenhaalem Bojovník (2015, r. Antoine Fuqua) a režíroval několik dílů seriálu Zákon gangu a Policejní odznak. Nyní začal společně s producentem Jasonem Blumem chystat svůj filmový debut, který bude uveden na Netflixu. Což je také první spolupráce pro Blumhouse a Netflix.

Sutter napíše a zrežíruje historický horor o Gévaudanské bestii, která v 18. století sužovala venkovské obyvatele na jihu Francie. Příběh vychází z reálných událostí, dle kterých byl natočen pozapomenutý, ale poměrně originální film Bratrstvo vlků: Hon na bestii (2001, r. Christophe Gans).

Téma je to vděčné a přímo vybízí k hororovém, temnému a atmosférickému zpracování s patřičnou mírou brutality a snad i gore efektů. Čemuž odpovídá i několik prvních zveřejněných informací. Režisér přenese příběh z původně francouzského prostředí na anglický venkov, kde začínají umírat nevinní a bezbranní obyvatelé. Vesnička je ohrožována nepolapitelnou a hrozivou příšerou z okolních lesů. Vraždící monstrum se nedaří zastavit, mrtví přibývají a dochází k rozmachu podivné náboženské sekty fanatických puritánů. Do zapadákova přichází tajemný lovec, který se dohodne s vesnicí, že je za úplatek zbaví monstra a krveprolití skončí. Samotného ho pojí s lidožravou příšerou společná minulost a nevyřízené účty. Zabití bestie se pro něho stává osobní.

KOUKNI SE  Epická výprava do dějin Středozemě. Představuje se seriálový Pán prstenů

Film v sobě kloubí motiv klasického boje tajemného hrdiny s hrůzostrašným monstrem. Zároveň tu je přítomnost fanatické sekty, která je možná ještě zlověstnější, než titulní bestie. Zasazení příběhu do 18. století do hlubokých anglických lesů, produkční záštita Blumhouse a Kurt Sutter nám skýtají naději, že vznikne atmosférická a řádně krvavá žánrová jednohubka.

Viktor H.

Předchozí článekSony představilo zvláštní ovladač pro virtuální realitu
Následující článekAnimal Crossing: New Horizons stále trhá rekordy

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

fourteen − fourteen =