The Last of Us Part II – sequel úspěšného hitu potvrzen

Tak je to konečně oficiální. Vývojáři studia Naughty Dog před pár dny oznámili dlouho očekávané pokračování jedné z nejúspěšnějších konzolových her vůbec. Na konferenci pro širokou veřejnost Playstation Experience 2016 v Americkém Anaheimu vývojáři z Naughty Dog zveřejnili první oficiální teaser trailer ke hře The Last of Us Part II. Pro nezasvěcené a ty, kteří nevlastní PS3 nebo PS4, v kostce nastíním, o co jde.

The Last of Us poprvé na konzolích

Pro někoho těžko k uvěření, ale současná první konzolová hra je tady s námi už tři roky. Poprvé vyšla již v če3fac51e7edb7fc24462f42fb9c086ea8rvnu roku 2013 ještě pro předchozí generaci konzole. Přesně pro PlayStation 3. Jen pár týdnů po vydání slavila hra neskutečný úspěch. Po několika měsících získala víc než 200 nejrůznějších ocenění, včetně prestižních cen BAFTA a DICE v kategorii Nejlepší hra roku 2013.

Jedná se o post-apokalyptický akčně adventurní survival horor s otevřeným světem. Děj se odehrává, kromě počátečního epilogu,  přibližně 20 let poté, co planetu Zemi a celé lidstvo zdecimovala pandemická nákaza. Začínáme u Joela, obyvatele jednoho ze současných karanténních městeček. Spolu s kamarádkou Tess se náhodou setkají s vůdkyní Světlonošů (organizace lidí, která stále věří v nalezení léku, za jakoukoliv cenu), Marleen. Ta je požádá o pomoc v podobě propašování velmi cenné zásilky ven z města. Cennou zásilkou je čtrnáctiletá dívka Ellie. Pašování, které dělají dnes a denně nejde tak hladce, jak čekali. Všechno zkomplikuje fakt, když zjistí, že dívka je infikovaná. Jenže nějakým způsobem imunní. Tak začíná strastiplná dlouhá a dobrodružná cesta napříč zpustošenými Spojenými státy. Musí bojovat nejen s nakaženými, ale také s přeživšími, kteří se neštítí ničeho, jen aby přežili. Až na samém konci cesty se odhalí skutečná pravda, která může poslední zbytky lidstva zachránit. Ale cena bude vysoká.

KOUKNI SE  V lednu vyjde The Last of Us Part II Remastered, na co se mohou hráči těšit?

Hra uhranula nejen post-apokalyptickým zničeným světem. Hlavně také příběhem, skvěle napsanými postavami, ať už jde o ústřední dvojici nebo vedlejší postavy a hudebním doprovodem.

The Last of Us podruhé na konzolích

Po neskutečném úspěchu, jaký hra zaznamenala, bylo jen otázkou času, kdy vyjde pro konzoli nové generace (PlayStation 4). Konzolová hra byla remastrovaná hlavně po grafické stránce. Lehce i hratelnost. The Last of Us Remastered vyšla v červenci 2014 pro konzoli PS4. Také v tomto v případě byly prodeje rekordní. Remastrovaná verze vyšla navíc se dvěma balíčky map a DLCčkem Left Behind, které nám nastíní, jak se Ellie infikovala.

Vedoucími projektu byl kreativní režisér a scénárista Neil Druckmann a herní režisér Bruce Straley. Excelentní hudební doprovod namíchal Gustavo Santaolalla.

Zajímavostí je, že evropská verze multiplayeru má cenzurovanou brutalitu, kvůli německým zákonům. Zákony se vztahují na omezení explicitní brutality ve hrách. V Americké verzi můžete vidět ustřelené končetiny. Evropa je o tuto možnost ochuzena.

The Last of Us Part II

Jak už jsem zmínil na začátku, studio Naughty Dog na konferenci PS Experience 2016 doslova šokovalo oficiálním uvedením teaser traileru k pokračování jejich nejúspěšnější konzolové hry. Rozptýlili tak všemožné konspirační teorie a domněnky, které za tu dobu vznikly. Hra je teprve na začátku vývoje. Proto se o hře samotné ani ději nic ještě neví. Tak vzniklo mnoho nových teorií a domněnek, co nás může v sequelu čekat.

KOUKNI SE  Diablo 4 je ve službě Steam na týden zdarma

Jistý je pouze návrat ústřední dvojice postav Joela a Ellie, jak je to patrné z traileru níže. Další informace se dají vydedukovat ze samotného traileru. Například fakt, že Ellie se naučila hrát na kytaru a zní dost naštvaně. Nehledě na to, že vypadá starší (přibližně 18-19 let). Starší postavy znamenají, že děj se bude odehrávat přibližně 5 let po konci jedničky. Jednička skončila hodně otevřeně, a tak bylo jen otázkou času, kdy přijde dlouho vytoužené pokračování. Samozřejmě s grafikou, která opět ušla krok dopředu. Datum vydání v ČR je prozatím stanovené na leden 2018.

Nicméně kolují zvěsti, že v druhé části to bude naopak. Zatímco v předchozí hře jsme hráli především za Joela, tentokrát bychom se měli více vtělit do Ellie. Otázkou zůstává děj, který s příchodem ukázky klade více otázek než odpovědí. Přesto jde o úžasnou atmosférickou podívanou, na kterou jen tak nezapomenete. Ti, kteří hráli původní hru se mnou budou určitě souhlasit. Známky českých a zahraničních webů a časopisů se pohybují mezi 9 a 10 body z desíti. Bez komentáře 😀

 

 

Ondřej Blahut

 

 

www.thelastofus.playstation.com, www.kotaku.com, en.wikipedia.org

Předchozí článekRECENZE: Jsem – Petr Koukal přemohl rakovinu a sbalil Gábinu Soukalovou
Další článekPět nejohranějších písní ve filmu

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

1 + eleven =