Tento víkend si můžete vyzkoušet opravdu HODNĚ her zdarma

V posledních pár letech si čím dál častěji můžeme některé hry zkoušet zadarmo. O zákazníky je zkrátka nouze a nechat lidi vyzkoušet si svůj produkt je koneckonců velmi dobrý způsob, jak je přesvědčit ke koupi. Pro nás hráče je to pochopitelně skvělá zpráva. A tento víkend se těch her sešlo tolik, že je snad ani není možné vyzkoušet všechny. A některé z nich si dokonce můžete zdarma i ponechat. Navždy. Pojďme se na ně podívat zblízka.

Rainbow Six Siege

Akční a taktická zároveň. Tahle potěší každého, kdo má rád střílečky, ale je mu cizí arkádový styl akce, jaký můžeme znát třeba z multiplayeru Call of Duty. V Rainbow Six Siege najdeme několik herních módů pro jednoho i více hráčů. Můžeme čistit budovy od teroristů sami, nebo se pustit do záchrany rukojmích v kooperaci s ostatními hráči proti botům. Ale největším tahákem jsou samozřejmě bitky 5 vs 5 hráčů. Hra obsahuje mnoho hratelných postav, z nichž každá má určitou speciální schopnost či vybavení. Jedna může například na libovolném místě postavit stacionární kulomet, jiná zase disponuje robustním neprůstřelným štítem, za kterým se může krýt. Prostředí je navíc do vysoké míry zničitelné a poskytuje velkou míru svobody. Nikdy nevíte, odkud se nepřítel náhle slaní, nebo kde si vystřílí do zdi díru, aby vás mohl pokropit sprškou kulek, nebo vás trošku podusit jedovatým plynem. Hru si můžete zdarma stáhnout a přes víkend vyzkoušet na Steamu.

KOUKNI SE  Zombie akce Days Gone bude mít svou filmovou podobu

Overwatch

Další střílečka s desítkami velmi různorodých hrdinů. Tentokrát ovšem arkádový styl hry naopak očekávejte. Hektická akce v zářivých barvách sice může u některých jedinců vyvolat skoro až epileptický záchvat, ale hraje se báječně. Tato hra od Blizzardu spoléhá především na počet hrdinů a jejich zvláštní schopnosti. Ačkoliv v herních módech vždy děláte to samé (snažíte se udržet nějakou oblast, dopravit náklad atp.), každý z charakterů je tak odlišný od předchozího, že poskytuje zcela nový zážitek. Každá z postav má ale určitou roli – některé jsou odolné a hodí se do první linie, jiné zase umí léčit a podporovat ostatní, takže se hodí držet je vzadu a posilovat s nimi celý tým. Bez týmové práce jste totiž vyřízení a čeká vás rychlá cesta zpátky do menu. Abyste si hru mohli zdarma vyzkoušet, musíte si stáhnout aplikaci battle.net a vytvořit si účet. Pak už jen stačí program spustit, najít Overwatch a nainstalovat.

Endless Space 2

I stratégové si přijdou na své. Zdarma si totiž můžeme vyzkoušet i vesmírnou 4X strategii Endless Space 2. Hra se odehrává v daleké budoucnosti a kromě lidí v ní narazíte i na několik druhů mimozemšťanů, včetně „božských“ bytostí z jiné galaxie. Čeká na nás komplexní a rozmanitá strategie, ve které budeme prozkoumávat vesmír, starat se o prosperitu našich kolonií a samozřejmě i expandovat zakládáním kolonií nových. V neposlední řadě se můžeme těšit i na boj, který je na poměry strategií poměrně akční a skvěle audiovizuálně provedený. Plavidla bohužel nemůžeme přímo ovládat, ale i tak je to pastva pro oči. Hru si můžete zdarma stáhnout a přes víkend vyzkoušet na Steamu.

KOUKNI SE  První trailer na film podle herní předlohy Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

Starcraft II

Legendární strategie od společnosti Blizzard je nyní k dispozici zdarma. A tím nemyslíme na víkend. Vydavatelé se rozhodli, že hru prostě dají zadarmo každému, kdo bude mít zájem. Žádné háčky, žádný omezený čas, prostě dárek. Vše, co k tomu potřebujete, je stáhnout si aplikace battle.net a vytvořit si účet (ani v tom není háček, obojí je zdarma). Ve Starcraft II najdete real-time strategii z budoucnosti, ve které lidstvo soupeří s dvěma mimozemskými rasami – technicky založenými protossy a s „kobylkovitými“ organickými zergy. Zahrajeme si za každou z ras, z nichž všechny disponují nejen unikátními jednotkami, ale i zvláštním herním stylem, což hře dodává tolik potřebnou dynamiku a hloubku. Díky kampani pro jednoho hráče a návykovému multiplayeru je Starcraft II spolehlivým zabijákem mnoha volnočasových večerů.

Killer is Dead

Killer is Dead představuje další hru, kterou můžete získat zdarma, ovšem máte na to už jen necelých 24 hodin. Stačí kliknout sem, zdarma si vytvořit účet a vesele stahovat. O jakou hru jde? Především se jedná o nesmírně bizarní záležitost, která se nebojí brutálního násilí, sexu, ani prapodivných nepřátel (jako třeba oživlé tetování). To všechno navíc ve výrazném grafickém stylu, na který asi jen tak nezapomenete. Zároveň jde ale o skvělou a hektickou bojovku, ve které bude vaším nejlepším přítelem – jak jinak u asijské hry – katana.

 

Jan Marek

Předchozí článekJak by vypadal Batman v Superman, kdyby měl pravdivý trailer?
Následující článekKovy vydává knihu. OVŠEM. Přijďte se podívat na autogramiádu

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × three =