Temný trailer odhaluje datum vydání Hellblade: Senua’s Sacrifice

Hellblade: Senua’s Sacrifice od studia Ninja Theory (Devil May Cry) si právem zaslouží mimořádnou pozornost. Už na první pohled si můžeme všimnout perfektní grafiky a originálního vizuálního stylu. Jenže tohle není žádná AAA tvorba. Jedná se o Indie (nezávislou) hru nové generace. O hru, která může významně ovlivnit celou herní scénu. A konečně známe i datum vydání – 8. srpen 2017.

Cesta do pekla a (snad) zase zpátky

Senua, mladá ale zkušená keltská válečnice, se vydá do samotného pekla, aby zde osvobodila duši své zemřelé lásky. V cestě děsuplným prostředím jí budou stát Vikingové a démoni. A nebo taky ne, protože to celé může být jen výplod její choré mysli. Vývojáři pracují se zajímavým konceptem, kdy je hlavní hrdinka duševně narušená a pronásledují jí děsivé vize a hororové halucinace. 

Tvůrci během vývoje studovali psychické nemoci a dokonce i poslouchali zážitky skutečných pacientů. Jejich traumata, halucinace a pocity byly inspirací pro příběh a jeho zpracování. To jim umožňuje zkombinovat reálie Keltů a Vikingů s fantasy světem podsvětí a démonů. Jejich cílem bylo vypadat jinak než zbytek her. A uvolněné obrázky a artworky potvrzují, že se jim to opravdu povedlo.

Propracované postavy a hluboký příběh o Ragnaroku, vikingském konci světa, pak doplní soubojový systém v japonském stylu. Takže na pohled trochu přepálený a nereálný, za to ovšem náročný a nemilosrdný. Bojovat budeme se vším možným, co Senuina nemocná mysl vyplodí. Od pekelných psů připomínajících oživlé mršiny až po obry. Senua bude muset proti mnohem silnějším nepřátelům využít svoji rychlost a obratnost. Ale nejsilnějším protivníkem jí nakonec bude její vlastní strach.

KOUKNI SE  Do Age of Empires II konečně přibydou i Češi

Indie AAA hra

Že tahle slova nejdou dohromady? Indie jsou přece nezávislé hry, které tvoří pár nadšenců bez finanční pomoci velkých vydavatelů. Zatímco tříáčkové hry jsou ty nejdražší, na kterých pracují velké profesionální týmy řadu let a které zastřešují bohatí vydavatelé.

Inu, Ninja Theory se snaží tuhle zaběhnutou praxi změnit a přichází se třetí alternativou vývoje her – s nezávislou AAA hrou. Hellblade má být hra k nerozeznání od AAA produkce. Prvotřídní grafika, hluboký příběh, precizně napsané postavy, slušná herní doba. Ale ponese i ty nejlepší prvky Indie her. Protože se vývojáři nemusí ohlížet na zájmy velkých vydavatelů a jejich akcionářů, mohou si dovolit experimentovat a přinášet nové podněty. A samozřejmě cena! Hru tvoří tým pouhých dvaceti lidí a díky zlevnění některých technologií je tak výsledná cena hry pouhých 30 euro, což je polovina obvyklé ceny AAA her.

O tom také mluví jeden z autorů hry ve druhé polovině videa. Připomíná, že Hellblade je nezávislá hra a vyzývá hráče, aby ji podpořili. Pokud se totiž ukáže, že je možné vytvořit tříáčkovou hru za relativně malé finance, bude to signál pro spoustu dalších nezávislých tvůrců. Pokud bude jejich hra úspěšná, může to  změnit herní průmysl k lepšímu. Nezbývá než doufat, že se to podaří. Originalita, kreativita a odvaha experimentovat je totiž důležitá pro každé umění. I to herní.

KOUKNI SE  Mrkněte na trailer remaku Knights of the Old Republic

Datum vydání Hellblade: Senua’s Sacrifice je 8. srpen 2017, Hra vyjde na Playstation 4 a PC. Předobjednávka je možná již teď na Steamu a na GOGu. 

Jan Marek

Předchozí článekPět mýtů o válce, kterým věříme kvůli filmům
Následující článekRECENZE: Horor má 333 slov

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

4 + 17 =