Televizní tipy na týden 5-11.3.

Spartakus
(pondělí 5.3, 21.00 na ČT2)

Režie: Stanley Kubrick, Anthony Mann
Hudba: Alex North
Hrají: Kirk Douglas, Laurence Olivier, Jean Simmons, Charles Laughton…

Po týdenní odmlce zapříčiněné mou šikovností, kdy jsem spáchal čajový atentát na svůj počítač, se opět hlásím s filmovými televizními tipy.
A začínáme pěkně zostra. Zapomeňte na Russela, jako Spartakus k nám míří Kirk Douglas v životní formě a životní roli. Česká televize se tentokráte věnuje velikánu Kubrickovi, který ve své tvorbě jako jeden z mála věhlasných režisérů ctí zákon o kvalitě a kvantitě. A tak na kontě nemá filmů zbytečný přehršel, díky čemuž je i Spartakus sázkou na jistotu. Klasický příběh hrdinného bojovníka za svobodu je zde podán suverénně, syrově, přesto tak, že vaše emoce nezůstanou nedotčeny.

Pokojný bojovník
(úterý 6.3, 20.00 na Nova Cinema, středa 7.3, 13.55 na Nova Cinema)

Režie: Victor Salva
Hrají: Scott Mechlowicz, Nick Nolte, Amy Smart, Tim DeKay, Ashton Holmes…

Jde o adaptaci autobiografické publikace Dana Millamana. Ten byl mladým talentovaným sportovcem s otevřenou budoucností a příslibem slávy. Avšak osud chtěl tomu, aby jej potkala nehoda, po níž se mu největším soupeřem stal sám život. Film o hledání sebe samotného, o vyrovnání se s frustrací, o nalezení pokoje v duši. Dívejme se dobře všichni; nemusíme mít s Danem společné úplně všechno, aby se nás myšlenka příběhu nemohla dotknout.

Edith Piaf
(středa 7.3, 22.15 na ČT2)

KOUKNI SE  Chystá se první český fantasy horor?

Režie: Olivier     Dahan
Hrají: Marion Cotillard, Sylvie Testud, Pascal Greggory, Gérard Depardieu, Pavlína Němcová, Jaroslav Vízner…

Zcela otevřeně říkám, že toto je nejlepší životopisný film, jaký jsem kdy viděl. Nedokážu odhadnout, jak velkou váhu tohle moje prohlášení má, ale pokud to pomůže, udílím jako bonusem titul Film týdne!
O čem nebo o kom film je netřeba přibližovat. Spíše vám jako zajímavost napíšu, že krom dvou Oscarů a jednoho Zlatého glóbu získal film i 3 České lvy. Ano, České lvy, čtete správně. Naše malá česká kotlina je totiž pod tímto počinem podepsána jako jedna z koprodukčních zemí.

Ceny Anděl 2011
(čtvrtek 8.3, 21.00 na ČT1)

Uvádí: Marta Jandová

A opět budeme u televizních obrazovek doufat, že akademici ocení čerstvý vír ve stojatých vodách tuzemského showbyznysu. Večerem nás bude z pražské Incheba arény provázet mladá a talentovaná zpěvačka Marta Jandová.

Frekvence
(sobota 10.3, 0.10 na Nova)

Režie: Gregory Hoblit
Hudba: Michael Kamen
Hrají: Dennis Quaid, James Caviziel, Shawn Doyle, Elizabeth Mitchell, Andre Brauger…

Snímek Gregoryho Hoblita z pomezí několika žánrů sází především na zajímavý námět a ústřední herecké duo. Dennis Quaid a James Caviezel představují otce se synem, kteří se v časové smyčce znovu setkají v kritickém momentě, kdy je šance zasáhnout do toku dějin a zachránit život. Pokud si ale myslíte, že takhle bude všechno lepší…

KOUKNI SE  Listopadové novinky, které vycházejí na DVD a Blu-Ray

Hvězdná pěchota
(sobota 10.3, 22.50 na ČT1)

Režie: Paul Verhoeven
Hudba: Basil Poledouris
Hrají: Casper Van Dien, Dina Meyer, Dennise Richards, Jake Busey, Neil Patrick Harris…

Takže si to shrňme. Akční, romantický, komediální, válečný, a sci-fi k tomu – takový je film Paula Verhoevena. Zní to jako z pohádky Jak pejsek s kočičkou pekli dort, leč výsledek je povedenou odlehčenou sondou do bitevních polí s nádechem vztahových peripetií ve stylu Beverly Hills 90210. No řekněte sami; co byste dělali, kdyby se vaše holka a váš nejlepší kamarád přihlásili do války?
P.S.: Hvězdná pěchota tu má totožný význam, jaký známe z nejmenovaných televizních zacláněčů.

Rambo: První krev
(sobota 10.3, 21.10 na Prima Family)

Režie: Ted Kotcheff
Hudba: Jerry Goldsmith
Hrají: Sylvester Stallone, Richard Crenna, Brian Dennehy, David Caruso…

Přivítejte nostalgii a poctu tomu, čemu se říká akční film. Americký voják John Rambo se po návratu z vietnamské války stane nepohodlným, a tak v úkrytu hlubokých lesů svádí nelítostný souboj s přesilou, jako by ani Chuck Norris neskolil. Sylvester Stallone zde vystupuje ve své druhé nejslavnější roli, pokud tedy ovšem znáte Italského hřebce…

Doba temna
(neděle 11.3, 22.40 na ČT2)

Režie: Denys Arcand
Hrají: Denys Arcand, Emma de Caunes, Diane Kruger…

Na závěr se tu skrývá jeden těžší film, pro příznivce syrových psychologických dramat.     Jak je dobrým zvykem režiséra Denyse Arcanda, i zde se zabývá konfrontací reality s představami vybraného hrdiny. Toho bravurně ztvárnil sám Arcand. Nutno říci, že Doba temna je špunt režisérovy trilogie, jejíž předešlé části nesly názvy Úpadek amerického impéria a Invaze barbarů. Mějte se filmově!

KOUKNI SE  Trailer: Jared Leto jako superhrdinský Morbius od Marvelu

Josef Vajrauch

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 × one =