Televizní tipy na týden 14. – 20. května

Film týdne – U-Turn
(sobota 19.5, 22.05 na Nova Cinema)

Režie: Oliver Stone
Hudba: Ennio Morricone
Hrají: Sean Penn, Nick Nolte, Jennifer Lopez, Jon Voight, Joaquin Phoenix, Billy Bob Thornton…

To je mi panečku sestavička. Takovou by před blížícím se čtvrtfinále zajisté nepohrdnul ani Alois Hadamczik. Podívaná U-Turn by šla označit přízviskem variace na film noir, a to dosti drsná. Hazardní hráč Bobby Cooper se v ní snaží vyrovnat dluhy, kvůli kterým přichází o věci cenné i potřebné. Jenže zrovna není dítkem štěstěny, čili se záhy spustí kolotoč bizarních situací, které by leckomu stačily na dva celé životy.
Dalšími přednostmi, krom výtečné herecké sestavy a působivé atmosféry, je uhlazená režie Olivera Stona a hudba skladatelského guru Ennia Morriconeho.

Rain Man
(pondělí 14.5, 20.00 / úterý 15.5, 14.30 na Nova Cinema)

Režie: Barry Levinson
Hudba: Hans Zimme
Hrají: Dustin Hoffman, Tom Cruise, Valeria Golino…

Nedávno jsme tu měli Sama a já psal něco o tom, že doplňuje Forresta s Rain Manem. A vida – jakoby mě Nova Cinema vyslyšela a naservírovala geniálního Dustina Hoffmana. Působivý, silný a emotivní příběh o sbližování dvou bratrů získal téměř všechny hlavní Oscary; za režii, film i herce v hlavní roli. Mimochodem, těžko představitelné, ale původně měli ti dva pánové hrát role opačně.

Vysoké podpatky
(pondělí 14.5, 21.50 na ČT2)

Režie: Pedro Almodóvar
Hudba: Ryuichi Sakamato
Hrají: Vitoria Abril, Marisa Peredes, Javier Bardem…

KOUKNI SE  Začíná natáčení seriálu podle hry The Last of Us

Specialista na rodinné vztahy, který by se z fleku uživil jako tvůrce umělecky přínosných telenovel, tedy Pedro Almodóvar, nám v rámci své profilovky na druhém kanálu České televize představí Vysoké podpatky. Na nich se roztáčí vypjatý příběh matky s dcerou, mezi nimiž teče zčeřená voda kvůli lásce k jednomu muži. Po patnácti letech se všichni znovu schází, aby se v oné vodě roztočil vír, který je nelítostně semele…

Přátelé Eddieho Coylea
(pondělí 14.5, 23.55 na ČT2)

Režie:Peter Yates
Hudba: Dave Grusin
Hrají: Robert Mitchum, Peter Boyle, Richard Jordan…

Rozhodně po Pedrovi nechoďte spát, nevypínejte televizi, ba ani nepřepínejte na jiný kanál. Na řadu totiž přijde vynikající kriminálka z klasických sedmdesátek. Realistický pohled do bostonského mafiánského podsvětí servíruje tvůrce známých a veleúspěšných filmů Loupež, či Bullitův případ. Objevuje se zde postava Jackieho Browna, což značí jistý odkaz na tvorbu Quentina Tarantina.

Nehoda
(úterý 15.5, 21.55 na ČT1)

Režie: Joseph Losey
Hrají: Dirk Bogarde, Stanley Baker, Jacqueline Sassard…

Psychologické drama režiséra nehodného Hollywoodu, tvořícího tak v anglickém prostředí. Film je založen na jednoduchém a klasickém navracení v čase a zkoumání jedné události pomocí retrospektiv. Nenápadný snímek ze studentského života, kde o nehody není nouze.

MS v hokeji 2012
(čtvrtek 17.5, 20.15 na ČT4)

Na loukách kvetou pampelišky, napouštějí se koupaliště, krajnice jsou obsypány cyklisty, a na severu Evropy se hraje mistrovství světa v hokeji. Klasický obrázek každého jara. Počínaje čtvrtkem začíná závěrečná část hracího pavouka a vzhledem k dosavadnímu průběhu šampionátu je velice pravděpodobné, že právě v tento čas bude náš národní tým vést čtvrtfinálovou bitvu s nepříjemnými Švédy.
Seminifinálová klání se odehrají během soboty, finále je pak na programu v neděli.

KOUKNI SE  Trailer: Mission: Impossible Odplata - První část

Sto kroků
(čtvrtek 17.5, 0.15 na ČT1)

Režie: Marco Tullio-Giordana
Hrají: Luigi Lo Cascio, Luigi Maria Burruano, Paolo Briguglia…

Tohle je tak trochu výstřel naslepo. Film zasazený do sedmdesátých let mapuje sicilské mafiánské prostředí, především pak střet rodiny Impastatových a bosse Badalamentiho, jejichž domy dělí právě sto kroků. Šanci této slepé střely na úspěch zvyšuje fakt, že příběh má skutečnou předlohu.

District 9
(pátek 18.5, 22.25 / sobota 19.5, 3.30 na Prima Cool)

Režie: Neill Blomkamp
Hudba: Clinton Shorter
Hrají: Sharlto Copley, David James, Nathalie Boltt…

A bylo by tu také jedno řádně šťavnaté akční scifi, pro milovníky zelených slizkých mutantů. Přesně tuhle kombinaci dal před třemi lety dohromady Neill Blomkamp v koprodukci USA, Nového Zélandu, Kanady a Jižní Afriky. Takhle se točí světový film… No ale k věci – devátý okrsek je určen pro izolaci mimozemských uprchlíků, dokud někdo nerozhodne, co s nimi. Jenže, jak se zdá, mimozemšťané nemají rádi čekání…

Bayern Mnichov – FC Chelsea
(sobota 19.5, 20.15 na ČT4)

Sportovně nabitý týden doplňuje i svátek pro příznivce fotbalu, v Mnichově totiž v sobotní večer vyvrcholí nejslavnější klubová soutěž světa Liga mistrů. Pikantní je, že do finále prošel celek Byernu Mnichov, po dlouhé době se tedy dočkáme finále, v němž bude jeden z týmů skutečně domácí. Zajímavý je zápas i z českého pohledu, branku Chelsea, která se bude snažit zachránit nevydařenou sezonu, hájí náš reprezentační golman Petr Čech.

KOUKNI SE  Trailer: Venom 2: Carnage přichází

Válka Roseových
(neděle 20.5, 20.20 na Prima Love)

Režie: Danny DeVito
Hudba: David Newman
Hrají: Michael Douglas, Kathleen Turner, Danny DeVito…

„Pozdní večer, dvacátý máj, večerní máj, byl lásky čas.“ Ovšem žádná hrdlička, nýbrž Prima Love nás láká na bojiště, kde láska neprochází žaludkem, ale houpe se na lustru a křičí o pomoc. Máte-li pochyby o manželství anebo přemýšlíte o rozvodu, bude pro vás tahle černočerná komedie tím pravým manuálem. Hezkou filmovou zábavu.

Josef Vajrauch

Předchozí článekKdo je to Amazing Spider-Man?
Následující článekRecenze: Temné stíny

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × 3 =