Těhotná po čtyřicítce – šílenství, nebo super nápad?

Ne, mateřství není tím nejkrásnějším, co ženu potká. Sotva přejdou těhotenské nevolnosti, už jste jak sud. Jakmile zapomenete na porodní bolesti, jsou tu prdy, zoubky, období prvního vzdoru, druhého vzdoru, rodičák a puberta. Rodičovství není fotbal. Nikdo vám nepískne poločas, abyste si mohli jít sednout na lavičku, nebo někoho poslat pro pivo a párek. Takže jsetli být matkou ve dvaceti, nebo ve čtyřiceti není zas tak velký rozdíl. I když všechno má svá pro a proti.

Těhotná po čtyřicítce je kapitola sama pro sebe. Už jste zkušená dospělá žena. Máte za sebou všechny bláznivé nápady, super pařby, prokalené víkendy, neúspěšné vztahy. Snad už konečné víte, co chcete, našly jste toho pravého, ničeho nelitujete a hodláte si to prostě užít.

Připravte se na to, že vám lékař okamžitě navrhne spoustu dodatečných vyšetření: „Vzhledem k vašemu věku by to bylo vhodné…“ nezáleží na tom, jak se cítíte, ale v podstatě vám naznačí, že jste stará. Bude první, rozhodně ne poslední. V obchodě s kočárky vám doporučí super model:“pro vnoučka bude jako dělaný.“

I když vám vaše tělo dovolilo a odpustilo ledacos, těhotenství bude velký škraloup na vašem vztahu s ním. Čtyři křížky na krku jsou záhul. Jen si vzpoměňte, jak dlouhou se vám hojí rozškrábaný štípanec. A teď si představte, co s vámi udělá 3500g x 52cm, až bude chtít ven.

KOUKNI SE  Sexuální deviace: Onanismus
Těhotená po čtyřicítce

Dávno chodíte spát po zprávách a detektivce a teď budete vstávat každou hodinu a půl, usínat opřená o linku.

Dospěla jste v dámu, která si s noblesou vychutná sklenku vína s kamarádkami, nebo zaskočí na pivko s kolegy s práce. Zvykněte si cucat sodovku a domácí limonády. Za své:“ tak v osm U Lva!“ si do slovníku zařadíte: „V pět na limču.“Ale pak pochopíte, že za každou vypitou skleničku budete muset jít minimálně třikrát na malou. A ty dvě tři hodiny jste mohla věnovat svému gauči.

zatímco na vaše kamarádky a kolegyně zaklepe pomalu klimakterium a lehce stoupající váha, vy ztloustnete okamžitě a najdete společné téma nad dřinou se shazováním kilogramů.

A má to i další výhody.

Už si nepotřebujete nic dokazovat, za ničím se honit, takže si to užijete. I během ranních nevolností budete objímat mísu s pocitem zadostiučinění a životního naplnění.

Pokud je to již dávno, co jste byla doma s dětmi, nebo ještě nikdy, jistě jste zažila ten děsivý pocit pracujícího, když vám definitivně došlo, že jediná sranda jsou čtyři týdny dovolené a víkendy, které jsou pryč dřív, než jste stačila vyžehlit a uklidit chlív doma. Takže tři týdny dovolené jsou jako světlo na konci tunelu. A ty chvíle, které strávíte neplánovaně doma na paragraf s dítětem, až bude mít rýmičku, aniž by vám to jakkoliv zkrátilo váš nárok na dovolenou…no řekněte…kdo to má?

KOUKNI SE  7 typů nevěrníků - poznej muže, který tě podvádí

Už víte, do čeho jdete. Pokud máte již starší odrostlé děti, je o starost méně. Zotročíte je v péči o sourozence.

Čas od času maminky zapomenou na zdravý rozum a v rámci mateřského šílenství se podřídí nějaké mimi sektě z internetu. Bez ohledu na míru stupidity protěžované myšlenky, můžete klidně hlásat totéž. Jelikož máte již svůj věk, bude to vypadat, že za vás hovoří zkušenosti. Těhulky vás postaví na piedestal.

Těhotenství je vážná věc. Přivedete na svět nového člověka. Váš život už nikdy nebude takový, jako byl dřív. A je jen na vás, jestli tahle slova berete s humorem.

Darina D.

Předchozí článekPanenka Chucky bude mít svůj seriál
Následující článekTrailer: Black Widow bude superhrdinka s rukopisem Jasona Bourna

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 + thirteen =