Tchyně a uzený….typy tchyní, které neradno podceňovat

Je zajímavé, že na tchyně a policajty neexistují žádné vtipy. Všechny, které jste slyšeli, jsou totiž pravda. Tchyně je specifický druh rodinného příslušníka, který si zaslouží pozornost. A některé typy tchyní obzvlášť.

Tchyně je matka vašeho muže, případně vaší manželky. To, že vaší drahou polovičku porodila a vychovala jí zajišťuje neotřesitelnou pozici v životě vašeho partnera. Bez ohledu na to, co si o úspěšnosti její výchovy myslíte, nic s tím nenaděláte. A bez ohledu na vzdálenost, která vás dělí, s ní zkrátka musíte počítat už od žádosti o ruku, i když si myslíte, že tento veskrze romantický projev lásky je jen a jen vaší intimní záležitostí.

To, co se vypráví jako vtipy, je krutá realita, se kterou musíte počítat. Právě neotřesitelnost její pozice z ní dělá téma. To, že se z maminky stane tchyně, může mít různý dopad na váš vztah.

Jsou ženy, které porod a následnou péči považují za dobře odvedený úkol, od kterého je potřeba se posunout dál a vzít život opět do vlastních rukou. Fakt, že tedy svěřují svého potomka do stavu manželkského, berou jako odejmutí břímě a vítanou svobodu, že následnou výchovu a péči konečně přebírá jiná dospělá osoba. Navíc se takového úkolu dotyčná zhostí z lásky. Co si budeme povídat, někteří jedinci se osamostatňují skutečně opožděně a mamahotel je jednostranně vyčerpávající instituce. O takové tchýni nebudete vědět a ona o vás. Když jí pošlete vánoční přání a oznámení o narození potomka, bude ráda. Nečekejte, že vám bude chovat a hlídat, nebo vypomůže, s domácností. Máte, co jste si nadrobili a co jste chtěli. Tak neotravujte, že jste si to rozmysleli.

typy tchyní

Druhým typem jsou matky, které odmítají překousnout pupeční šňůru a ani postupující lysina na hlavě jejich synka a přibývající množství svíček na jeho narozeninovém dortu nic nemění na faktu, že je to pořád její malý chlapeček a vy ta uzurpátorka a zlodějka malých dětí. Budete ji mít v baráku, v životě i v ložnici.

KOUKNI SE  Sex na usmířenou - nenávist a láska v jednom

I když ji dokážete, že je její dítě u vás v dobrých rukou, nikdy se nezbaví přesvědčení, že její péče je lepší. Pokud není zrovna introvertní typ, dá vám to při sebemenší příležitosti najevo.

Armádní typy tchýní jsou ty nejhorší. Nejenže se s vámi nikdy nesmíří, tedy naoko možná, ale opravdy nikdy, dokonce proti vám povede tichou gerilovou válku. Jestli jste viděli první díl Ramba, tak to je přesně ono. Akorát že tady není motivací ztráta soudosti jako následek prožité vietnamské války,ale co hůř: ztráta syna. Jasně, že jste ho nezabila, jen jste si ho vzala. Ale to je vlastně jedno.

typy tchyní

Na jazyku med, na srdci jed. I takové se mezi matkami našich mužů najdou. V podstatě vám ta milá paní nikdy neřekne nic zlého. Za vše vás pochválí a nebudete slyšet jiná slůvka než superlativa na vaší adresu, nebo na adresu vaší kuchyně, domácnosti, dětí… To, co si myslí skutečně pak řekne všude okolo. Třeba sousedce, švagrové, prodavačce, pošťačce.

Jednotlivé typy mají samozřejmě své stupně závažnosti a volně se mezi sebou prolínají. Diagnostika je ovšem vedlejší, protože léčba neexistuje. Jen vzdálenost. A lehce plíživá paranoia, jestli na tom všem přeci jen nebude trochu pravdy. Jestli přeci jen nejsme tak mizerné, protivné, líné a neschopné snachy…

Darina D.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

16 − 9 =