Táta je doma: Otcovské dilema

Rozvody jsou v současné době stále větším fenoménem. Obzvláště, když se do svatby nahrnou mladí ihned po škole. Později zjišťují, že na rodinný život nejsou připraveni a rádi by si jej ještě užili. To se stane i v případě Dustyho (Mark Wahlberg) a Sáry (Linda Cardellini) . Je potřeba dvou dětí, aby si Dusty uvědomil, co od života očekává. Vše opustil a vydal se na dobrodružný život. Sára se po několika letech provdala za Brada (Will Ferrell), kterého ze srdce milovala, ale nedokázala děti přinutit k tomu samému. Mezitím se opět vrátí Dusty a chce navrátit to, co před několika lety opustil. Započne souboj o lásku dětí. Boj otce a otčíma.

Daddys home 1Dusty je jediný člověk, který se nebojí biologického otce svým nově získaných dětí. Snaží se jak může, jejich přízeň však nějaký ňouma jen tak nezíská. Když je tomu nejblíže, na scénu dorazí jeho soupeř Dusty, se kterým se Brad nemůže srovnávat. Dusty je mladší, krásnější a akčnější. Jezdí na motorce a vede dobrodružný život, zkrátka ideální otec všech dětí. Ať se jej snaží překonat jak může, ve všem zklame a naopak si situaci jen zhorší. Přesto jej jeho žena Sára nadevše miluje a dodá mu sílu o děti bojovat i nadále.

Daddys home 5Za vytvořením tohoto filmu stojí komediální režisér a scénárista Sean Anders. Jako scénárista se podílel např. na Pan Popper a jeho tučňáci nebo Návrat blbýho a blbějšího. Kromě scénáři dodal i režii k filmům Šéfové na zabití 2 a právě letošnímu Táta je doma. Nově připravuje další komedii Mean Moms, kde by si hlavní roli měla zahrát Jennifer Aniston. Anders ve svých filmech prosazuje jednoduchý humor založený na neštěstí, nešikovnosti a někdy na až moc absurdních momentech. Velkou roli hraje i Murphy´s Law.

KOUKNI SE  Film Amerikánka Viktora Tauše představuje první ukázku

V hlavní roli se objeví dva herci, kteří se spolu již v jedné komedii objevili. Will Ferrell a Mark Wahlberg. Bylo tomu ve filmu Benga v záloze z roku 201 a i když film dopadl v některých ohledech katastrofálně, jejich přátelský vztah jim vydržel dodnes. Jejich přátelství je zcela evidentní, jinak by to po takovém fiasku znova nezkoušeli.

Daddys home 3Will Ferrell je známý pro svůj suchý humor, který jej ve většině filmů dělá roztomilým. Rád ze sebe dělá ňoumu, hlupáka a nešiku. Zpravidla hraje v komediích, nicméně občas změní rutinu a propůjčí svůj hlas nějakému animovanému filmu. Můžeme jej znát z filmů Zoolander, jehož pokračování se chystá letos, Zprávař: Příběh Rona Burgundyho nebo animovaný LEGO® příběh. Je považován za člena komediální skupiny Frat Pack, kam také náleží Ben Stiller, Jack Black, Vince Vaughn, Owen Wilson a jeho bratr Luke a Steve Carell.

Na druhé straně, Mark Wahlberg se z komedií snaží vytratit. Přesto se do nich občas zatoulá. Stal se hvězdou akčních filmů podle skutečnosti např. Odstřelovač, Pot a krev a Na žvot a na smrt. Poté se objevil v puberťákovské komedii Méďa a ve druhém pokračování. A nakonec převzal roli Shia LeBeoufa v sérii Transformers. Jako další celebrita zavítal do businessu a založil rodinný fast-foodový řetězec Wahlburgers.

Daddys home 4Matku dvou dětí, bývalou manželku Dustyho a současnou choť Brada si zahraje Linda Cardellini. Ta svou dosavadní kariéru zakládá převážně na seriálech, dostala však menší roli v Avengers: Age of Ultron.

Rodinná komedie plná suchého humoru a souboj mezi otcem a otčímem, Táta je doma v kinech od 31.3.2016

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

15 − seven =