KNIHA: Tarot skrytých světů

Stephanie Pui-Mun Law

Tarot skrytých světů

 

tarotNádherná sada zlatě ořezaných karet, o které ani při největším pesimismu nemůžeme říct, že by byla jakkoliv nedodělaná nebo kýčovitá. Pro někoho možná nebezpečně chladná, snad za to může holubiččí modř. Přiložená kniha je stejně poetická jako karty samé.  Odbornice na taroty, Barbara Moore, doplnila knihu o obecné informace o tarotech a o jednotlivých typech výkladu.

Určitě zaujmou podivné obrazy plné rozevláté fantazie

Autorka  obrazů Stephanie Pui-Mun Law tyto své podivné obrazy jiných světů maluje již od  ranného dětství, ale její profesionální umělecká kariéra začala  až v roce 1998, kdy na vysoké škole dostudovala výpočetní techniku. Po třech letech, během nichž celé dny trávila programováním pro počítačovou firmu a pak spěchala domů, aby hluboko do noci malovala, opustila svět předem dané logiky a čísel a dala přednost malovaným světům snů a nadpřirozených bytostí.

Šla za svým snem…

Autorka šla vyloženě za svým snem… Její ilustrace si pro své hry a knižní tituly objednávají významní světoví klienti a ilustrovala třeba knihu Dreamscapes, v níž se věnuje využití akvarelové techniky pro fantazijní malování. Její práce se také pravidelně objevují v časopisech Realms of Fantasy, Cricket a Cicada. V roce 2002 byla nominována na cenu „Best Interior Art“ za svou práci na tématech o kouzlech a magii.

tarot2Kromě projektů na zakázku tráví také mnoho času vlastní autorskou tvorbou, k níž čerpá inspiraci v mytologii, legendách a folklóru. Velký vliv na ni má umění impresionistů, prerafaelistů, surrealistů a mistrovská ruka přírody. Jejím podpisem je šepotavý šelest v pokroucených větvích dubu, světlo prosvítající listím a nekonečná paleta oblohy. Z pohybu a kompozice jejích obrazů je také zřejmé, že se přes deset let věnovala flamengu. Všechny aspekty jejich obrazů jsou komponovány jako tanec a ti, kdo nan ich tančí, nejsou zdaleka jen lidé…. Stephanie Pui-Mun Law v současné době žije v Oaklandu v Kanadě.

KOUKNI SE  Recenze: Winterbergova poslední cesta – Rudišův nejosobnější román

Pro chvíle duševní intimity

Tato kniha a karetní sada je určitě něčím, co v té záplavě kdovíjakých tarotů, vyniká. Výklady těmito kartami jsou jiné, něžné, snad bych je definovala i jako „táhlé“ a velmi příjemné. Zpracování několika karet je naprosto odlišné od klasiky, autorka si hraje s archetypy a hledá nové způsoby, jak je ukázat, jak je prezentovat a jak tak proniknout do ještě větší hloubky.

Daří se jí to úžasně a knížka je dokonale uklidňujícím čtivem – třeba i do kabelky.

Karty jsou potom už jen třešničkou na dortu, svátečním dortem pro chvíle duševní intimity se sebou samým.

Vydalo nakladatelství Synergie, 2012, www.synergiepublishing.com

Foto: Renata Petříčková

Předchozí článekNejlepší seriálové novinky roku 2012
Následující článekBlankytné oči Cate Blanchett

1 komentář

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

2 × 1 =