Tarantino odmítl cenzurovat Tenkrát v Hollywoodu pro čínský trh

Snímek Tenkrát v Hollywoodu měl mít příští pátek premiéru v čínských kinech. Čínská strana ale premiéru odložila na neurčito. Oficiální stanovisko jak je u čínských úřadů zvykem žádné není, americký distributor, firma Sony Pictures Entertainment, se oficiální důvod nedozvěděl.

Podle Hollywood Reporteru se čínské straně nelíbí, jak Quentin Tarantino vylíčil hrdinu akčních filmů Bruce Leeho. Jeho dcera Shannon požádala čínský Národní filmový úřad, aby na Tarantina zatlačil a přiměl ho film změnit.

„Můj otec z filmu vychází jako arogantní pitomec, který toho víc namluví, než udělá. Ne jako někdo, kdo měl v Hollywoodu několikanásobně těžší podmínky k tomu, aby se vypracoval do bodu, z něhož ostatní začínali,“ řekla Shannon Leeová novinářům již v létě. „Bylo opravdu nepříjemné sedět v kině a poslouchat, jak se lidé mému otci smějí,“ dodala v narážce na scénu, kdy se postava ztvárňující Bruce Leeho dostane do střetu s jedním z hrdinů filmů hraných Bradem Pittem.

Lee, kterého ztvárnil Mike Moh, se na plátně vytahuje, že by mohl „klidně zmrzačit“ slavného amerického boxera Muhammada Aliho. Pittova postava jménem Cliff Booth se mu za to vysměje a oba muži se rozhodnou poměřit síly. Ze souboje vychází Bruce Lee zesměšněn.

Quentin Tarantino se už ale nechal slyšet, že Bruce Leeho takto vyobrazil, protože ve skutečnosti se opravdu choval arogantně.

A v reakci na čínské embargo filmu již prohlásil, že nic upravovat, zkracovat ani cenzurovat nebude. Tenkrát v Hollywoodu už vydělal po světě přes 350 milionů dolarů. Na druhý největší trh světa se pravděpodobně nedostane, ale vypadá to, že Tarantino kvůli tomu ústupky dělat nehodlá.

KOUKNI SE  Trailer: Smrtelné zlo: Probuzení

Charlie Brown

Předchozí článekNejvýdělečnější animované filmy všech dob
Další článekJe káva skutečně tak zdraví škodlivá?

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

four − 3 =