Tady jsou důvody, proč Johnny Depp vyhrál soud v USA, ale prohrál ve Velké Británii

Johnny Depp dokázal vyhrát soudní případ pomluvy proti Amber Heardové v USA, ale ve Spojeném království v roce 2020 tak úspěšný nebyl.

Johnny Depp dokázal v USA úspěšně zažalovat svou bývalou manželku Amber Heardovou za pomluvu. Bylo dosaženo verdiktu, který uznal Heardovou vinnou ve všech bodech obžaloby za pomluvu v souvislosti s jejím článkem z roku 2018 v deníku Washington Post nazvaným „Promluvila jsem proti sexuálnímu násilí – a čelila hněvu naší kultury“. To se musí změnit.“

Heardová nyní musí Deppovi zaplatit odškodné ve výši více než 8 milionů dolarů.

Bleskově se však vracíme do roku 2020: Depp nebyl příliš úspěšný při dokazování pomluvy ve Velké Británii proti novinám The Sun, které ho označily za „mlátiče manželek“.
Na výše uvedenou otázku odpověděl George Freeman, výkonný ředitel Media Law Resource Center, a odpověď je jednoduchá. Řekl:

„Záleželo na porotě.“

Hlavní rozdíl mezi oběma případy spočíval v tom, že Deppův tým musel v USA přesvědčit porotu, zatímco ve Spojeném království musel přesvědčit soudce.

Mark Stephens, mezinárodní mediální právník, uvedl, že Deppův právní tým použil strategii, která může ovlivnit porotu, ale „téměř nikdy nefunguje u soudce“.

Tato strategie se nazývá DARVO, což je zkratka pro popření, útok a obrácení role oběti a pachatele. V rámci této strategie vykreslili Deppa jako oběť a Heardovou jako pachatelku.

„Zjistili jsme, že DARVO velmi dobře funguje u porotců, ale téměř nikdy nefunguje u soudců, kteří jsou vyškoleni k tomu, aby šli po důkazech,“ řekl Stephens.

KOUKNI SE  Jaké rozuzlení a konec nás čeká ve finální epizodě seriálu The Last Of Us?

„V podstatě máte porotu, která uvěřila důkazům, které britský soudce nepřijal, takže v tom je ten rozdíl. Což v rozdílných právních rámcích není neobvyklé.“

Lee Berlik, právník z Virginie, který se specializuje na právo týkající se pomluv a obchodních sporů, řekl: „Kdyby Depp podal stejný případ zde v USA, nesl by břemeno přesvědčit porotu, že obvinění bylo nepravdivé.“

„Je pozoruhodné, že soudce ve Velké Británii shledal, že deník Sun prokázal 12 samostatných skutků ‚bití manželky‘ ze strany Deppa, ale ve Virginii porota v podstatě shledala nulové skutky domácího násilí a že opačná tvrzení paní Heardové jsou v podstatě ‚podvodem‘.“

Charlie Brown

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

sixteen + 1 =