Kteří superhrdinové (ne)přežili Avengers: Endgame?

Ve čtvrtek 25. 4. mělo premiéru poslední pokračování Avengers s podtitulem Endgame. Noví Avengeři dotáhli do konce události, které se staly v Infinity War a byli tečkou za jednou velkou fází v desetiletém budování Marvel univerza. Konec se samozřejmě neobešel bez loučení s některými oblíbenými superhrdiny. Podívejme se na všechny zásadní smrti a zmrtvýchvstání, které proběhly v Endgame.

Doufám, že už z titulku a úvodu vám je jasné, že tento článek obsahuje spoilery. Čtěte ho tedy jen na vlastní nebezpečí a ideálně jen v případě, že jste Endgame už viděli a chcete si jen připomenout zásadní momenty.

Tony Stark (Iron Man)

Asi nejzásadnější smrt v celém filmu je Iron Manovo sebeobětování za ostatní superhrdiny v závěrečné bitvě s Thanosem. Iron Man se během bitvy setká s Doktorem Strangem, který ho ujistí o tom, že dopředu viděl, co se musí stát. Iron Man čeká na jeho povel, aby Thanosovi ukradl rukavici s kameny nekonečna a vyměnil ji za svoji rukavici bez kamenů. To se Iron Manovi povede. Poté použije kameny nekonečna k tomu, aby proměnil Thanose a celou jeho armádu v prach. Tak zajistí Avengerům vítězství v celé bitvě. Bohužel ale Iron Man neunese sílu všech kamenů nekonečna a zemře. V závěru filmu se koná Iron Manův pohřeb, kde se sejdou všichni superhrdinové, aby vzdali holt tomu, kdo to celé vlastně začal.


Black Widow

Když jdou Black Widow a Hawkeye na Voramir, aby získali kámen duše, netuší, že kámen si žádá permanentní oběť z lásky. Když jim Red Skull prozradí jediný způsob, jak kámen získat, chtějí oba sami sebe obětovat pro toho druhého. Po souboji nakonec Black Widow skáče z útesu a umírá. Hawkeye tedy za strašlivou cenu získal kámen nekonečna.

KOUKNI SE  Trailer: Tom Hardy jako šéf mafie ve filmu Capone
Výsledek obrázku pro black widow avengers endgame

Nebula z roku 2014

Když Nebula a War Machine cestují časem, aby získali kámen moci, dojde k propojení mezi Nebulou z roku 2023 a Nebulou z minulosti, tedy z roku 2014. Kvůli tomuto propojení se Thanos dozví o cestování časem, o plánu Avengers i o tom, co se stane v budoucnosti. V roce 2023 se poté potkávají obě Nebuly, přičemž Nebula z roku 2023 zabije své já z minulosti.

Výsledek obrázku pro nebula avengers endgame

Steve Rogers/Kapitán Amerika

Kapitán Amerika vlastně neumřel tak úplně. Jen už nikdy nebude Kapitánem Amerikou. Na konci filmu Kapitán cestuje časem, aby vrátil kameny zpět do dob, odkud je Avengeři vzali, aby nevznikaly další alternativní reality. Když je Kapitán v minulosti, rozhodne se do budoucnosti nevracet a prožije život spolu s Peggy Carter, se kterou se ožení. Starý Steve Rogers poté vše vysvětluje superhrdinům, kteří ho do minulosti poslali. Taky se rozhodne předat svůj kapitánský štít Falconovi, který se pravděpodobně stane příštím Kapitánem Amerikou.

Výsledek obrázku pro captain america endgame

Kdo se vrátil z mrtvých?

Každý superhrdina, kterého Thanos proměnil v prach, se na konci filmu vrátil a pomohl v závěrečné bitvě proti Thanosovi. Vrátili se Black Panther, Spider Man, Doktor Strange, Bucky, Falcon, Scarlet Witch, Strážci galaxie, Nick Fury a Maria Hill, Hope Pym, Hank Pym, Janet Van Dyne a Shuri.

Zvláštním způsobem se vrátila i Gamora. Ne ta Gamora, kterou zabil Thanos v Infinity War, aby získal kámen duše. Ale Gamora z roku 2014, kterou Nebula spolu s Thanosem a jeho armádou přivedla do budoucnosti v roce 2023. Tato Gamora si tedy nepamatuje nic, co se stalo během Strážců galaxie a třetích Avengers. Ale žije a pravděpodobně ji uvidíme v dalších filmech.

KOUKNI SE  Brad Pitt dochází k Anonymním Alkoholikům
Výsledek obrázku pro gamora endgame

Kdo zůstal mrtvý?

Z mrtvých se nevrátil nikdo, kdo v Infinity War zemřel jinou smrtí než Thanosovým lusknutím prstů. Už se nevrátili Loki, Heimdall, Vision a Gamora v roce 2018.

Pavel Melotík

Zdroj: http://time.com/5577454/avengers-endgame-deaths/

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

1 × two =