Strategie roku už v únoru? XCOM 2 boduje

Originální strategie XCOM 2, která vyšla 5. února, sklízí od recenzentů jednu pochvalu za druhou. Na agregátoru recenzí metacritic si zatím vysloužil báječných 90 % na základě více než 60 recenzí, z nichž ani jedna není negativní. Má tak slušně nakročeno k tomu být nejlepší strategií roku a mořná i jednou z nejlepších her roku.

Target_viper_HUDV XCOM 2 se děj točí okolo vyhnání mimozemských okupantů ze Země a navazuje tak na předchozí díl Enemy Unknown. Úkolem přirozeně je ujmout se nepočetné jednotky rebelů a partyzánským bojem získat planetu zpět. Mobilní základna rebelů – obrovská mimozemská loď – je vybavena laboratoří, zbrojnicí a dalšími místnostmi, kde je možné mezi samotnou vojenskou akcí zkoumat například nové zbraně efektivnější k různorodému zabíjení vetřelců, vybavovat mužstvo (a ženstvo, v XCOM 2 narazíte i na drsné vojandy) a tak podobně. Bojové pasáže jsou pak tahové a silně taktické.

Směs strategického plánování na větší mapě a taktického boje na menší mapě sice není žádným novým prvkem (např. série Total War), ale svým dějovým zasazením je XCOM rozhodně výjimečný. Výborným herním prvkem je také široká škála možností, kterak si své vojáky uzpůsobit dle osobního vkusu. A to nejen co se vybavení týče, ale i vzhledu do nejmenších detailů včetně knírků a tetování. Fantazie hráčů na sebe pochopitelně nenechala dlouho čekat a krátce po vydání se kreativci začali chlubit třeba týmy složenými ze slavných postav z jiných pc her.

KOUKNI SE  Zahrajte si demoverzi české hry Expedition Zero

SniperRecenzenti oceňují především originální souboje a obtížnost, která je opravdovou výzvou. Ovšem s názorem hráčů samotných se rozchází. Například na Steamu si zatím hra vysloužila jen 74 %  na základě téměř 7 000 hodnocení. Klasicky se objevují výtky od hardcore stratégů, na které je hra příliš zjednodušená, ale většina negativních hodnocení je způsobena špatnou optimalizací a občasnými technickými obtížemi. XCOM 2 je tak další povedená hra, která ale dočasně trpí některými technickými problémy způsobenými zbrklým vydáním.

Zdroje: xcom.com

Jan Marek

Předchozí článek9 nesmyslů, které se povídají o penisech
Následující článekRecenze: Deadpool je mrakodrap stavěný na neetickém humoru

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

twenty − eight =