Strategie Ancestors Legacy připomíná Company of Heroes ve středověku

V květnu vychází real-time strategie Ancestors Legacy a vývojáři zahájili otevřený beta test multiplayeru, který si může vyzkoušet každý a zdarma. Ancestors Legacy vypadá přesně tak, jak by vypadal výlet série Company of Heroes do středověku. S Vikingy místo Američanů a sekerami místo kulometů.

V Ancestors Legacy se podíváme do raného středověku, kdy bylo vcelku normální, že kdejakou pobřežní vesnici vyrabovali Vikingové a osazenstvo Evropy vůbec mělo velkou zálibu v tom mezi sebou válčit. A přesně to bude hrát prim i tady – válka! Ve finální verzi nás čeká jak kompetitivní hra pro více hráčů, tak i kampaň za jednotlivé národy. Těmi jsou již zmínění Vikingové, dále Germáni, Anglosasové a Slované.

Každá frakce disponuje unikátními jednotkami, které do jisté míry určují její herní styl. Bylo by kupříkladu velkou chybou nevyužít germánské těžké jízdy nebo vikingských štítonošů! Na začátku každého zápasu se nicméně můžeme spolehnout jen na pár základních jednotek. Až “technologickým výzkumem” si můžeme odemknout další, případně stávající jednotky vylepšit novým vybavením. Všechno nicméně stojí drahocenné zdroje.

A když už jsme u zdrojů surovin, těch je ve hře několik druhů, ale není třeba ztrácet čas detailní správou ekonomiky. Jak už jsme napsali – Ancestors Legacy je zaměřená na boj, a tak tu zdroje získáváme rabováním. Respektive obsazováním neutrálních nebo nepřátelských vesnic. Což je přesně systém, který už dobře známe z druhoválečné série Company of Heroes. V praxi to vytváří příjemně dynamickou hru, ve které je třeba neustále si udržovat iniciativu. Zároveň útočit na vesnice obsazené nepřítelem, ale rovněž i bránit vesnice vlastní.

KOUKNI SE  Cyberpunk odložen až na podzim

Ancestors Legacy naštěstí disponuje maximálním možným počtem jednotek. Těch můžeme na bojiště povolat devět, což je zhruba počet, kdy už se člověk musí snažit, aby všechno klapalo, jak má, ale zároveň to není počet, který by hráče totálně zahltil a zcela dezorientoval.

Ancestors Legacy vychází 22. května na PC a Xbox One. Otevřenou betu si můžete stáhnout na Steamu.

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

11 + seven =