Streamovací služby by měly být hraním budoucnosti. Microsoft svou službu xCloud již testuje. Na řadě je nyní Google a jeho Stadia.

Dlouho dopředu bylo známo, že Google svou streamovací službu zvanou Stadia spustí letos na podzim. Datum spuštění bylo nakonec určeno na 19. listopadu. Dodejme, že konkureční xCloud od Microsoftu lze testovat již nyní. Ale zpátky ke Google Stadia. Přístup do služby nebudou mít všichni. Štěstí vyzkoušet Stadii mezi prvníma budou mít předplatitelé Statdia Founder’s Edition a Premiere Editions. Od začátku by měly být k dispozici tyto hry: Red Dead Redemption 2, Mortal Kombat 11 a Kine. Seznam oznámených her je však daleko širší.

Co se týče her, tak tady přišel Google s velmi překvapivou zprávou. Společnost se totiž nehodlá spoléhat pouze na hry třetích stran a otevírá vlastní studio. To ponese název Stadia Games and Entertainment. Šéfkou bude Jade Raymond, viceprezidentka Stadie. Zatím je předčasné mluvit o chystaných titulech, jelikož studio teprve nabírá zaměstnance. Ale podle Raymond shání studio ty nejlepší vývojáře světa. Tady jde vidět, že Google to se streamovacími službami myslí opravdu vážně. Otázkou však zůstává, jak bude Stadia přijata hráči a jak vše zvládne po technické stránce. Největší obavy se točí kolem latence. Čas ukáže, zda je to cesta správným směrem.

Martin Kudělka

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 + fourteen =