Srí Lanka – Inspirace na cesty

Srí Lanka – Inspirace na cesty

Kolektiv autorů

Přehledný kapesní průvodce po Srí Lance, se kterým poznáte tuto exotickou zemi v celé její kráse. Díky praktickým informacím se na ostrově snadno zorientujete a nic zajímavého vám neunikne.
Nechte se okouzlit nekonečnými zlatými plážemi i bohatstvím zdejší přírody a užijte si skvělou dovolenou. Srí Lanka leží jen několik stupňů nad rovníkem uprostřed azurových vod Indického oceánu. Různorodá krajina propůjčuje tomuto ostrovu mimořádný půvab. Většina dlouhého pobřeží je lemována písečnými plážemi, ve vnitrozemí vás čeká svět půso­bivých kontrastů – od drsných hor a náhorních plošin plných zeleně po zvlněné savany s divokou přírodou. Jedná se o jedno z nej­starších center buddhismu na světě, ale současně též o místo, kde se střetávaly cesty asijských a evropských dobrodruhů, obchodníků a osadníků, po nichž tu často zůstaly patrné stopy v náboženství, kultuře nebo také v kulinářských zvycích. Průvodce je skvělým pomocníkem, s nímž poznáte tuto exotickou zemi v celé její kráse.
Nabídne ta nejzajímavější místa z celého ostrova a umožní vám naplánovat si pobyt a zážitky podle svých představ. Díky praktickým radám vychutnáte také místní kuchyni a dozvíte se, kam vyrazit za nákupy i zábavou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

nineteen + thirteen =