Soutěž o knihu Macbeth – krev bude vykoupena krví

Norský král detektivek Jo Nesbø v očekávané novince Macbeth ukazuje, jak hra o moc, nenasytnost a temná zákoutí lidského jednání a mysli dokáží ovlivňovat a ničit životy.

Je to nejlepší polda, jakého kdy měli. Když se nepodařený zátah na dealery zvrhne v krveprolití, přichází inspektor Macbeth se svým týmem rychlého nasazení, aby zachránil situaci.

Macbeth je však i vyléčený feťák s problematickou, trýznivou minulostí. Za jeho úspěchy ho čeká odměna. Peníze. Moc. Respekt. To všechno má na dosah. Jenže chlap s jeho původem nemůže dosáhnout až na vrchol. Nebo může? Macbetha pronásledují halucinace a paranoidní představy o tom, jak mu osud brání v oprávněném vzestupu.

Jak se má dostat k tomu, na co má právo? Tak, že začne vraždit.

Jo Nesbø, jeden z nejslavnějších světových autorů krimi, tvrdí, že jeho psaní je jen náhradou za slibnou fotbalovou kariéru, kterou musel v osmnácti letech kvůli přetrhaným kolenním vazům přerušit. Po studiích ekonomie a finančnictví pracoval přes den jako makléř a po večerech hrál ve skupině Di Derre (Ti tam). Když si u něj vydavatel objednal vzpomínky na život muzikanta na štacích, přišel místo toho se zápletkou pro první knihu ze série detektivek se svérázným vyšetřovatelem Harrym Holem – Netopýra. Jeho knihy vyšly v padesáti jazycích a prodalo se jich více než 40 milionů výtisků po celém světě.

„Macbetha“ inspirovala hra Williama Shakespeara, kterou Nesbø vnímá jako „thriller o boji o moc, odehrávající se v pochmurných noirových kulisách i v temnotě paranoidní lidské mysli“.

Shakespearovská tragédie v seversky chladném remakeu čeká na tři šťastné, kteří odpoví správně na naše 2 otázky:

  1. Shakespearovo dílo se rozhodli přetvořit i jiní autoři. Kterou další knihu z tohoto projektu vydalo nakladatelství  Práh?
  2. Jaké hodnocení získal Macbeth v naší recenzi na kukatko.cz ?

Správné odpovědi nám zasílejte do 7.7.2018 na náš e-mail knihy@kukatko.cz. Vězte, že krev bude vykoupena krví a vaše štěstí knihou. 

Kristina Doubravová

Soutěžní knihy věnovalo nakladatelství Práh

Předchozí článekDěsivá tajemství v nás jsou jedinečným motivem pro napínavé romány
Další článekRecenze: Dívka, která upíjela měsíc…nejen uplňkové čtení

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

10 + 7 =