Sheri Winston: Anatomie vzrušení ženy

Chtě nechtě je sexuální aktivita a vědomí svého sexuálního potenciálu naše zdravá součást a velmi důležitá z mnoha ohledů. Proto jsem ráda, že autorka na ženskou polovinu lidského zkoumání v slastných vodách, hledí očima ryze pozitivníma. Ano, částečně se dotýká toho, co je špatně, co špatně děláme, co je pro nás traumatické, ale rozhodně tu nenajdete rýpání se v traumatech a léčení. Což může být paradoxně někdy VELMI LÉČIVÉ. Plujeme zdravou sexualitou, uzdravenou, nebo takovou, která už má dost traumatu a chce začít úplně nově. Čistí list papíru. Z knihy Anatomie vzrušení ženy jsem měla pocit, který bych nazvala jednoduše ZDRAVÝ.

Ale samozřejmě, může to být jen můj pocit, z druhé strany si dokážu představit, že pro někoho je tato kniha moc – příliš. Nebo je pouhou encyklopedií anatomie, která se navíc zabývá vznikem vzrušení a funkcí našich orgánů. Ale i to je vlastně dobře. Protože právě takových knih mnoho není.

A oceňuji třeba zkušenost autorky z role porodní asistentky, protože to si myslím je praxe, která je ženské sexualitě naprosto nejblíž.

Jste majitelkou zdravé sexuality?

Ať už ji takovou máte, nebo jste dospěli k tomu, že právě takovýto čistý list papíru bude nejlepším startem (či i tou terapií), gratuluji! Tohle je šťavnatá encyklopedie anatomie vzrušení ženského těla, ženské energie a všech orgánů kolem. Souvislost s páteří, pánevním dnem, kostmi, to všechno je tak fascinující, že se vám pak bude zdát, že vzrušující je i pohnout kyčlemi při chůzi jinak, než jste zvyklí.

KOUKNI SE  Jak často spolu v současnosti lidé souloží

Ostatně, kniha mi velmi pomohla i ve chvíli, kdy jsem sama řešila s fyzioterapeutkou pánevní dno, protože jsem díky ilustracím pochopila, jak je strukturováno. A to teprve budete koukat, jak je všechno v těle propojené.

Akční psaní, úžasné úkoly, probuzení zcela nového světa, tak znovu objeveného a hlavně obrázky, které nás dovedou k chápání mnohem snadněji než tisíc slov – jen těžko lze tuto knihu nějak charakterizovat jednoduše, tak si vypůjčím slova samotné autorky. A doporučím ji:

„Když nevíme, z čeho se to skládá, tak na to nemůžeme umět pořádně ani správně hrát. A stejně tak to neumí ani naši partneři. Samozřejmě je to nemůžeme učit, když samy nevíme, jak se to dělá.

Je to, jako bychom se pokoušely hrát na klavír a vytvářet krásnou hudbu, ale znaly bychom jen čtvrtinu kláves. I když nám většina kláves chybí, pořád ještě můžeme hrát docela hezky, ale rozsah máme dost omezený. Když objevíme celou síť struktur a pochopíme, jak ten propojený systém dohromady funguje, je to, jako když teď  najednou víme, kde jsou všechny  klávesy (a taky nožní pedály!). Jakmile se naučíme, jak hrát na celý nástroj, můžeme dělat mnohem bohatší a hlubší muziku…“

O autorce: Sheri Winston je sexuální koučka a terapeutka, jejíž kurzy a workshopy pro muže a ženy jsou vyhlášeny tím, že jsou zábavné a pohodové co do formy a bezvadné co do obsahu. Jedinečný přístup se nazývá holistickou sexualitou a vychází z autorčiných zkušeností gynekologické zdravotní sestry, porodní asistentky a registrované zdravotní sestry. Je lektorka porodních kurzů, masérka a léčitelka. www.intimateartscenter.com

Předchozí článekHenry Cavill hrál v lockdownu Zaklínače na nejvyšší obtížnost
Následující článekPrey: Pátý díl Predátorské série nás zavádí mezi indiány

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

7 − two =