Sheeleana Aiyana: Staň se tou pravou

Jako celek knihu Staň se tou pravou doporučuji všem, kdož cítí, že něco v jejich životě není v pořádku. Tato kniha může pomoci úplně. Ale také může být (jen) prvním důležitým krokem k nápravě smýšlení o sobě, chování k sobě a návratem k vlastní kdesi ztracené sebehodnotě.

Jaké jsou naše vztahy, takoví jsme my.

Jaké partnery si do života vpouštíme, takoví jsme my.

Záměrně nepíšu, „jaké partnery si do života přitahujeme“, protože toto slovní spojení nemám moc ráda, háže na nás vinu, kterou v první chvíli příliš cítit nechceme a odrazuje nás přílišné zdůraznění naší viny a chyby.

Přesnější označení tohoto jevu je totiž, „jaké partnery si do života vůbec vpouštíme“, jací nás na první nebo druhý pohled zaujmou. Lidé kolem nás si totiž skutečně na nás dovolí jen tolik, kolik dovolíme my jim. A jak máme zdravě či nezdravě nastavené tyto hranice, si odnášíme z původní rodiny.

Jsme-li zvyklí, že na nás někdo stále křičel, sneseme toto i od partnera? Není to pravidlo, ale často to tak je, byť někdy můžeme být na křik tak alergičtí a je pro nás tak stresující, že se raději obloukem hádkám vyhýbáme a to také není dobře.

Tak třeba jste těmi, kteří si knihu otevřou s tímto naladěním a já vám mohu slíbit, že v ní najdete:

  • Velmi dobrou metodu efektivního ohlédnutí se za dětstvím a uvědoměním si všeho, co je třeba zpracovat
  • Průvodce jednotlivými kroky, jak minulost zpracovat, jak se ukotvit v současnosti a zbavit se stresu z minulosti, který se může projevovat různými způsoby
KOUKNI SE  Kaja Andrea Otto: Síla rodu

A hlavně nalezení vlastní hodnoty, která nám pak umožní vidět partnery nebo partnera v pravém světle.

A příběh autorky, který vás přesvědčí

Autorka má úžasný talent na vykreslení situací, emocí takovým způsobem, že kdo zažil jen něco podobného jako ona v oblasti týrání a zneužívání, tak už jen toto sdílení je silně terapeutické: nenechalo vás to v tom samo. Nejste jediná ničemná a k ničemu. A ano, jsou lidé, kteří neměli mít nikdy děti.

A nemusí být vždy pravidlem, že svého chování v době rodičovství budou někdy litovat, to bych doplnila já, abychom se nenechali příliš svést happyendem autorky.

Kniha nám pomůže pochopit vzorce, které si neseme a napravit je.

Vidět sebe jinak.
Aby nás vidělo okolí jinak.

A poskytuje tak propracovaný, zkušenostmi z vlastního programu autorky (Rising Woman) prověřený postup, jak napravit škody, které jste už mysleli, že jsou nenapravitelné.

V tomto směru je to snad nejlepší kniha, nejpřehlednější, nejpřímější, jakou jsem prozatím četla.

O autorce: Sheeleana Aiyana je zakladatelkou Rising Woman, více než třímilionové komunity čtenářek. Párová terapie, zděděná traumata, rodinné systémy, vědomé vztahy, somatická léčba a rostlinná terapie se prolíná její prací, pohlíží na vztahy jako na duchovní cestu. Žije se svým manželem na ostrově xwenen´eč v Britské Kolumbii. Prošla obtížným dětstvím s týranou matkou, sama byla vystavena nejrůznějším formám násilí a vydala se cestou individuálního procesu, jak být zase doma ve svém těle i duši a o tyto zkušenosti se v knize zaměřené na vztahy (k lidem i sobě) dělí.

KOUKNI SE  Meg Masonov: trýzeň a touha

Knihu vydalo nakladatelství Alferia, https://www.alferia.cz/stan-se-tou-pravou/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

8 − 4 =