Seznamte se, prosím – na síti!

Přetechnizovaná doba zanechává stopy v našich přetechnizovaných vztazích. Mezi partnery se dostala virtuální nevěra stejně dobře jako milostné esemesky. Erotické fotografie zasílané přes sociální sítě posilují touhu stejně jako ničí vztahy, pokud jsou odeslány na nevhodné číslo, nebo objeveny partnerem. Bylo by s podivem, kdyby technologie a sociální sítě nestály u vztahu na jeho samém počátku.

Seznamte se, prosím. Od několikařádkových inzerátů v Anonci s nekvalitní fotkou za příplatek jsme se posunuli k sofistikovaným webovým seznamkám, které vám zajistí seznamovací dovolenou na mořské pláži, nebo adrenalinový flirtovací víkend, během kterého si partnera pořádně okouknete a dostanete dostatek času se rozhodnout, nebo utéct.

Jsou tu ale i webové stránky a seznamky, kde si stejně jako v supermarketu, vyberete pár kousků, doma ozkoušíte a po několika dnech, týdnech , nebo měsících mailování, esemeskování a telefonátů možná svolíte k prvnímu seznámení.

Panika: Co když to bude úchyl, ženská, transvestita, ženáč, plešoun, nebo všechno dohromady a ještě mu bude smrdět z pusy?

Seznamování na dálku má svoje nesporné nevýhody. I kdyby jste si telefonovali a „písmenkovali“ dva roky, nikdy se nezbavíte té šance, že první setkání bude zkrátka fiasko. V telefonu vám vypráví o své lásce k historii a u kávy vám bude něžně šeptat do ouška, že by ho děsně rajcovalo, kdybyste ho mohla teď hned za přebalovacím pultem na dámách přeblafnout.

Na dálku jsme všichni tak nějak krásnější, úžasnější, chytřejší a vůbec supermani. Sociální sítě znají vymoženost videohovoru, zasílání fotografií, což zmenšuje procento průšvihu na prvním rande, Nečiní z něj však minimum. Když si vzpomenete na ty tisíce našpulených selfie, vyfiltrovaných a vymaskovaných k dokonalosti, může se vám klidně stát, že i v této době přijde na první rande solidní ropucha, která se po prvním polibku možná vyfotí, ale nepromění.

KOUKNI SE  5 rad předtím, než půjdete do sexu s šéfem

Pokud už jste vyzkoušeli bary, posilovny, menzy, čekárny, kavárny, knihovny i dobré rady tetiček a maminky, je internetová seznamka vaším možná posledním řešením.

Zadáte si požadovaná kritéria, věk, velikost, barvu očí, vlasů a pak listujete katalogem výsledků. Pěkně v klidu a teple domova. Nemusíte se trmácet na první rande na slepo se synem kamarádky vaší matky, který, bůhví proč, je v pětačtyřiceti pořád sám. A co víc, nemusíte v pochybných barech lovit spolu s dalšími zoufalými singl ladies  na poloprázdném parketu soucitné pohledy okolostojících párů.

Vytipujete pár ucházejících kousků a pak další dva dny vybíráte fotografii z milionu vlastních selfie, kterou pošlete spolu s nesmělým nápadem, že by vám to možná klapalo.

Uf, první krok máte za sebou.  Jste první, kdo odpověděl na jeho inzerát, máte něco společného a vypadá to, že psát si je fajn? Čeká vás libovolně dlouhé období, ve kterém si můžete zase chvíli beztrestně nalhávat, že jste konečně zamilovaní, létat na svém obláčku štěstí a stavět vzdušné zámky bez hranic.

Už na druhý mail vám poslal fotku svého přirození a selfie z dovolené se svou matkou a dvacítkou jejich koček? Jak to začalo, můžete to skončit. Smáznout úlovek z kontaktů, zablokovat ho, je vlastně jednoduché. Jestli je to magor, pokusí se vás stalkovat přes falešný profil, ale jinak jste v klidu. Odmítnutí i vychlazení takového potenciálního dobrodruha je jednoduché.

KOUKNI SE  Sexuální deviace: Sadismus a masochismus

Seznámení přes sociální sítě sebou nese méně bolesti, která zraňuje naše ego, pokud stojíme odmítnutí a neúspěchu face to face.

Na sociálních sítích můžete žhavit klidně dvě tři želízka a koukat, co se z toho vyklube. Když to uděláte v reálu, budete za děvkaře nebo couru.

Virtuální seznamky a následné dopisování si nahrazují milostné dopisy, které vám již dneska nikdo face to face nenapíše. Než se vztah smrskne na výměnu anglicismů, podivných zkratek a vtipných emotikonů coby náhrada plynulé konverzace.

Seznámení na sítí má své nesporné výhody. I když zcela neeliminuje možnost zlomeného srdce, zklamaného očekávání nebo bizarního vztahu s uhrovitým auťákem, pořád zůstává slušnou šancí na nalezení vztahu v době, která se přizpůsobila pokroku rychleji, než jsme to dokázali my a pocitu ujíždějícího vlaku. A i kdyby to nedopadlo, a vy jste skončili sami s jedinou jistotou, že vás po smrti okouše z hladu vaše vlastní kočka, než vás najde pošťák a pečovatelka, stojí to za to.

Darina D

Předchozí článekRecenze: Smrt jako umění nevyužilo svůj potenciál
Následující článekČína bojuje proti závislosti na hrách večerkou

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

two × 1 =