Sex a stárnutí: jaké změny se stárnutím musíte v sexu očekávat a jak si i tak sex užít?

Se snižující se hladinou testosteronu mají muži tendenci ztrácet svalovou hmotu a také určitý elán nebo chuť do života. Může se jim hůře soustředit nebo spát. Pokud přiberou na váze, může se jejich penis zdát menší kvůli masu, které ho obklopuje. Vytrvalost se může snížit, pokud někdo pravidelně necvičí. Změny v erekci a ejakulaci mohou začít již v polovině čtyřicátých let, kdy je k dosažení erekce zapotřebí více času a přímé stimulace, erekce je méně pevná a během sexuálních přestávek dochází k jejímu ochabování.

Stejně jako perimenopauza může u žen trvat až 15 let, hormonální změny u mužů probíhají v průběhu času, počínaje věkem kolem 40 let. Mezi typické změny patří pokles svalové hmoty a celkové síly a zvýšené riziko osteoporózy. Někteří muži zjišťují, že mají menší spontánní chuť na sex, a často se u nich objevují změny v erekci. Kromě toho se u některých mužů objevují změny ve spánkovém režimu, chudokrevnost a přibývání na váze. I když je většina z nich normální, je moudré se o všech změnách, které zaznamenáte, poradit s lékařem, protože některé změny jsou ukazatelem cukrovky, srdečních problémů a chronických onemocnění, zatímco jiné mohou být vedlejšími účinky léků na předpis.

Co mohou mladší muži dělat preventivně, aby zůstali sexuálně aktivní a zdraví i ve vyšším věku? Pomoci může udržování celkové kondice a stravovacích návyků, které chrání před obezitou, cukrovkou a srdečními chorobami. Čím zdravější je průtok krve do vašeho penisu, tím zdravější bude vaše erekce. Důležité je však také smýšlení a vztahy. Pokud jste nešťastní nebo se cítíte fyzicky nepohodlně, je méně pravděpodobné, že budete mít uspokojivý sexuální život.

KOUKNI SE  Jak správně změřit velikost penisu

V bělošské kultuře často panuje domněnka, že starší lidé nejsou sexuální, ale to nemusí nutně platit pro jiné rasy a kultury. Je pravda, že mediální obrazy přestávají představovat starší lidi jako sexy a žádoucí. Zejména je pravda, že ženy se stávají neviditelnými jako sexuální bytosti. Je také pravda, že těla se mění, a ne vždy vítaným způsobem. Tomu se však lze přizpůsobit.

Několik věcí, na které se můžeme těšit: starší lidé vědí, co chtějí, a mnozí z nás se nebojí to sdělit. Máme tendenci se méně stydět za své vlastní tělo a více přijímat těla svých partnerů. Dokážeme se zasmát věcem, které by mladší milence mohly umrtvit – plnosti, povadlé kůži, zařízením proti chrápání, podpůrným polštářům a asistenčním pomůckám a potřebě vstávat na záchod jednou nebo vícekrát za noc. Dobří starší milenci se také více soustředí na smyslné potěšení než na výkon nebo orgasmus, takže sexuální intermezza mohou trvat dlouho.

Pokud vyřadíte erekci a orgasmus ze seznamu „povinných věcí“, otevřete si dveře k masážím, tření těla, líbání, orálnímu sexu (zábavnému i bez erekce), hraní rolí, hraní s prsty, sexuálním hračkám (pro klitoris, vagínu, penis, koule a zadek), sexy rozhovorům, romantice, zvrácenosti a dalším věcem.

Muži mohou zvýšit šance na nalezení partnerky tím, že budou uvažovat o lidech svého věku, plus minus 10 let. Tolik heterosexuálních starších mužů na seznamkách omezuje své hledání na ženy o 20-30 let mladší, ale vlastnosti, které prý hledají, jsou vlastnosti starších zralých žen. Mnoho báječných žen se raději rozhodne být samy, než aby se potýkaly se zklamáním z toho, že je někdo odsuzuje kvůli jejich věku, šedinám nebo pár kilům navíc. Další věc, která pomůže mužům najít trvalý vztah, je vyhnout se očekávání okamžitého sexu. Starší ženy často chtějí být oceňovány spíše pro svůj um a osobnost, než aby byly uvolňovacím ventilem pro mužovy sexuální touhy.

KOUKNI SE  Jak voní vagina?

Předchozí článekJak vypadal lockdown ve středověkém pojetí se dozvíte z knihy Vlastimila Vondrušky Ďáblova čísla
Další článekLáska a sex mezi algoritmy

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

five × three =