Seveřané si do Total War: Warhammer přivedou mamuty a ledové draky

Total War: Warhammer 10. srpna rozšíří nová hratelná frakce – Norsca. Ta je všem hráčům TW:W jistě velmi dobře známá neustálými nájezdy a pleněním Starého světa. Chystané DLC udělá z krutých seveřanů ještě obávanější protivníky. Přibudou noví hrdinové a především nové jednotky, například mamuti, ledoví draci, smečky vlků a vlkodlaků a mnoho dalších. Herní styl těchhle chlapíků, fanaticky uctívajících Chaos, bude značně destruktivní. Jde koneckonců o frakci výrazně inspirovanou Vikingy. Takže na co všechno se ještě můžeme těšit?

Šlechtici, hrdinové a jednotky

Kdo už nějaké DLC k TW:W hrál, ví, že jde o poměrně propracované záležitosti. Norsca nebude výjimkou. Čekají nás dva noví legendární vůdci severských frakcí – Wulfric the Wanderer a král trollů Throgg. Oba samozřejmě s unikátními schopnostmi, bonusy, budovami a příběhovými bitvami.

To, na co se nejvíc těšíme, jsou ovšem jednotky. Pěchotu rozšíří kopiníci, berserkři, střelci a úplně nový druh zrůdných bojovníků – fimirští válečníci. Do už tak smrtonosných vozů Seveřané nově zapřáhnou i ledové vlky. Smečky vlků ale budou do bitev posílat i jen tak. Objeví se i ledoví trollové a ledoví obři. Mocnou jednotkou s dopadem na okolí pak bude Wyrma, velký ledový drak. A konečně mamuti! Těch bude v novém DLC hned několik druhů od těch divokých až po obrněné válečné mamuty. Kompletní seznam jednotek s popsanými vlastnostmi a bonusy si můžete přečíst ZDE.

Herní styl

Norsca rozhodně nebude vyhovovat defenzivně zaměřeným hráčům. Naopak bude vyžadovat neustálé plenění, válčení a dobývání. Města na jihu půjdou i dobýt. V menších sídlech bude možné stavět monolity zasvěcené některému z bohů Chaosu a v hlavních městech provincií pak unikátní řetězce budov.

KOUKNI SE  Death Stranding se již brzy objeví na PC

Uctívání bohů Chaosu bude důležitým herním prvkem a cestou k vítězství v kampani. Budeme si moci vybrat, kterého ze čtyř bohů budeme podporovat. Za plenění a vraždění v jeho jménu pak obdržíme bonusy, ale zároveň vzbudíme nelibost bohů ostatních. Ti na nás budou posílat své šampiony, což povede k sérii bitev s epickým vyvrcholením a vítězstvím v kampani.

Zajímavě zní i systém náboru některých severských příšer. Armády Norscy se totiž budou v zasněžených horách své vlasti věnovat i lovu. Na přemožení některých budete potřebovat celou armádou. V bitvě můžete netvora zabít a v tom případě dostanete odměnou legendární předměty, kterými vybavíte své hrdiny. Ale jako mnohem lepší možnost zní pokořené monstrum ochočit a zařadit do šiků své armády.

Ukázka bitvy

Taky se nemůžete dočkat, až to všechno uvidíte v akci? Na video, ve kterém můžete vidět hned tři bitvy, se můžete podívat ZDE (stačí jen přetočit na čas 28:00). V první bitvě se utká vojsko Norscy s armádou nebohých Bretoňanů. Bretonnie je vyhlášená svou slabou pěchotou, takže Seveřané ji rozdrtí v podstatě jen náporem prvního útoku. Další bitvy s Bestiemi, trpaslíky a Říší už jsou vyrovnanější.

Neměli jsme to štěstí vidět v akci všechny jednotky, ale už teď je jasné, kde budou silné a slabé stránky Norscy. Možná nejdůležitějším prvkem armád seveřanů budou monstra, především pak mamuti, trollové a obři. Kombinace poměrně vysoké rychlosti a brutální síly z nich dělá kladivo, které tvrdě zasáhne nepřátelské šiky, naruší jejich formaci a drasticky jim sníží morálku. Pěchotní jednotky berserkrů a marodérů pak dílo dokonají.

KOUKNI SE  Podívejte se na záběry z chystaného Age of Empires IV

Rychlé jednotky jako vlkodlaci a různé druhy vlků se pak budou skvěle hodit na rychlý obchvat nepřátelského vojska a ke vpádu do zad, což má opět zdrcující vliv na morálku. Přeci jen, nikdo nechce mít ledové trolly před sebou a ledové vlky s vyceněnými zuby za sebou.

Pozor na střely!

Velký pozor si vojska Norscy budou muset dát na nepřátelské střelce. Seveřané jsou možná výborní bojovníci na blízko, ale většinou nedisponují zrovna kvalitní zbrojí. Nepřátelské střelecké jednotky je tak mohou zdecimovat ještě dřív, než k nim vůbec dojdou.

Životně důležité budou i jednotky monster, zejména pokud půjde o boj proti dobře obrněným nepřátelům, jako jsou třeba trpaslíci. Velké jednotky jsou ale náchylné na nepřátelské dělostřelectvo. Tím disponují téměř všechny frakce ve hře, ale to nejkvalitnější mají trpaslíci a Říše.

Nepochybujme ale o tom, že jednotky netvorů budou nesmírně drahé. A rovněž je téměř jisté, že Norsca nebude zrovna nejbohatší frakce. Už jen proto, že důležitým zdrojem příjmů pro ni bude představovat plenění nepřátelských sídel. Není tak pochyb, že vybalancovat dostatečně silnou armádu s ekonomickou udržitelností bude oříšek. Kdo hrál za Bretonni, jistě si vzpomene na zoufalou situaci na začátku hry. Ale hráči přece výzvy rádi, ne?

DLC Norsca vyjde 10. srpna 2017 a bude stát 9,99 Euro. K jeho spuštění budete pochopitelně potřebovat základní hru. Ale pokud si už teď předobjednáte Total War: Warhammer II, obdržíte jej zdarma.

KOUKNI SE  Nový Playstation dorazí k hráčům na Vánoce 2020

 

Jan Marek

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

6 − 1 =