Sériový vrah a kanibal Dahmer v nové minisérii na Netflixu

Ryan Murphy, jeden z nejuznávanějších současných televizních producentů, právě natáčí pro Netflix desetidílnou sérii s názvem Monster: The Jeffrey Dahmer Story.

Jeffrey Dahmer, známý také jako Kanibal z Milwaukee nebo monstrum z Milwaukee, byl americký sériový vrah a násilník, který zavraždil a rozřezal 17 mužů a chlapců mezi lety 1978 – 1991, mnoho z nich odlišné barvy pleti a nezletilé. Většina vražd zahrnovala nekrofílii, kanibalismus a rozřezávání těl obětí. Ačkoliv byl Dahmer po zatčení diagnostikován jako osoba s hraniční poruchou osobnosti, schizofrenní poruchou a psychotickou poruchou, byl jako příčetný odsouzen na doživotí. V roce 1994 byl umlácen k smrti jedním ze spoluvězňů ve věku 34 let.

Série se bude dle režiséra i scénáristy Murphyho soutředit více na psychologickou stránku vraždění a více z pohledu Dahmerových obětí, než z pohledu vraha. Seriál chce také akcentovat neschopnost policie a apatii systému k zabíjení po dobu tak dlouhé doby. Dahmer, mladý pohledný muž, byl policií přehlížen a několikrát dokonce vyslechnut, ale bez výsledku.

Hlavní roli si v seriálu zahraje Murphyho dlouholetý spolupracovník Evan Peters. Peters si zahrál v mnoha dílech seriálu American Horror Story, naposledy si zahrál Quicksilvera ve filmu WandaVision. Dále si ve vedlejších rolích Dahmerových rodičů zahrají v seriálu Richard Jenkins (The Shape Of Water, Berlin Station) a Penelope Ann Miller.

Charlie Brown


Předchozí článekRozhovor: Lucie Schánělová o chystané knize Temné hlubiny
Následující článekProstituce v době Koronaviru – sexuální pracovnice v krizi

Komentuj

Vlož komentář
Vaše jméno

eight + 2 =